Wpis z mikrobloga

drogie mirki, jest sprawa

moja babcia miala wczoraj najprawdopodobniej udar mozgu. Pogotowie zabralo ja kolo 17 do szpitala kolejowego w #bielskobiala. Objawy:

- dezorientacja
- oslabienie lewej reki i nogi
- hiperwentylacja
- brak koordynacji ruchowej lewej czesci ciala
- nudnosci

niestety przez te sytuacje z #koronawirus do teraz (po prawie 20 godzinach) nie zrobiono jej nawet tomografii. Siedzi w jakiejs izolatce i nie ma z nia kontaktu. Lekarz przez telefon powiedzial, ze nie zrobia nic do momentu otrzymania negatywnego wyniku na covid-19.

Czy ktos z was ma moze jakies wtyki w tym szpitalu i moze dac mi znac na priv czy cos mozna z tym zrobic?

Druga sprawa, czy to serio jest teraz normalne postepowanie z osobami z udarem? Przeciez tutaj kazda godzina jest wazna, zeby babcia nie byla niepelnosprawna. A ona tylko lezy w izolatce i nie podaja jej zadnych lekow.

Bede wdzieczny za rady co mozna z ta sytuacja zrobic

#medycyna #udar #choroby #szpital #nfz #zdrowie #bielskobiala
  • 159
  • Odpowiedz
@bartdziur: Nie zazdroszcze teraz nikomu, kto z jakichkolwiek przyczyn musial trafic do szpitala. Znajomego zona na porodowce z idealnie przebiegajacej ciazy urodzila sine dziecko, ostatecznie z 1 punktem. Zamiast cesarki przyszla Hermenegilda i zaczela jej robic pompki na brzuchu, az dziecko samo wyskoczylo. Tyle ze prawie martwe. Lekarz niby byl, ale nikt go nie widzial. Ziomek nawet nie mogl wejsc na sale, bo covid wiec swiadkow zero.
  • Odpowiedz
@bartdziur: Nie jest to normalne postępowanie. przy udarze liczą się minuty reakcji wezwania pomocy i pierwsze godziny. Tomograf to pierwsza rzecz jaką się robi po przyjezdzie do szpitala. Bez badań i wprowadzeniu od razu leczenia osoba po udarze może być do końca życia niepełnosprawna, choć mogła z tego wyjść bez większego szwanku. Żaden covid nie powinien być tutaj argumentem do odmowy pomocyvw sytuacji zagrażającej życiu. Pozostaje droga sądowa, jeżeli cokolwiek będzie
  • Odpowiedz
W Bydgoszczy z czymkolwiek byś nie przyszedł do szpitala to najpierw obowiązkowy test na COVID. Wyniki w ciągu 4 godzin, ale czasami na test trzeba czekać kolejne 4 godziny.
  • Odpowiedz
Zadzwoń do telewizji ostatnio w TVN był o czymś podobnym reportaż niestety historia zakończyła się negatywnie.
  • Odpowiedz
@bartdziur: Z tego co się orientuję to natychmiast są robione tylko operacje gdzie jest zagrożenie życia u Pacjenta. Przerabiałem to miesiąc temu z bratem który miał zapalenie otrzewnej i trafił do wojewódzkiego w bb.
  • Odpowiedz
@megawatt: Tak w tej chwili robią w całej Polsce, było info o zmarłej kobiecie, którą przewieziono do szpitala z podejrzeniem zawału i nic nie robili przez 19 godzin, bo czekali na wyniki korony.
  • Odpowiedz
Ja pierd... Do jakich to absurdów doszło przez świrusa! Moja siostra, błahostka, zapalenie uszu i gardła, chciała się dostać do lekarza pierwszego kontaktu, ani prywatnie ani na NFZ jej nie chcieli przyjąć, bo ma gorączkę. A jak gorączka to 100% korona, więc w tym kraju juz na nic innego widocznie się nie choruje...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bartdziur: raz - mogę tylko współczuć, dwa - sprawdza się, że ludzie będą umierać z okazji covid, ale wcale nie z powodu zarażenia, trzy - w tym kraju obywatel jest kundlem i nie może nic, aby sprzeciwić się machinie rzadowo-urzędniczej, a jak coś się stanie, to winna jest procedura, nigdy nikt personalnie.
  • Odpowiedz
@bartdziur: po 20h Twoja babcia niestety ma nieodwracalne zmiany w mózgu. Podanie leków przeciw udarowych to kwestia najbliższej godziny maks dwóch, nie 20. Jak ma jakieś problemy to prawdopodobnie pozostaną jej do konca życia, dodatkowo mogą wystąpić kolejne komplikacje.

Przykro mi bardzo, moja mama miala udar ale jej dali leki w ciągu 2h i nie ma nic z udaru poza zawrotami czasem
  • Odpowiedz
@bartdziur: przy udarze trzeba szybko działaczy, u mojej babci tak się nie stało bo godzinę dyskutowało o tym jaką metodę zastosują. Bez naszej wiedzy wybrali przepychanie żył co spowodowało zator w prawej półkuli mózgu. Jej cała lewą stroną ciała jest sparaliżowana...
  • Odpowiedz