Wpis z mikrobloga

drogie mirki, jest sprawa

moja babcia miala wczoraj najprawdopodobniej udar mozgu. Pogotowie zabralo ja kolo 17 do szpitala kolejowego w #bielskobiala. Objawy:

- dezorientacja
- oslabienie lewej reki i nogi
- hiperwentylacja
- brak koordynacji ruchowej lewej czesci ciala
- nudnosci

niestety przez te sytuacje z #koronawirus do teraz (po prawie 20 godzinach) nie zrobiono jej nawet tomografii. Siedzi w jakiejs izolatce i nie ma z nia kontaktu. Lekarz przez telefon powiedzial, ze nie zrobia nic do momentu otrzymania negatywnego wyniku na covid-19.

Czy ktos z was ma moze jakies wtyki w tym szpitalu i moze dac mi znac na priv czy cos mozna z tym zrobic?

Druga sprawa, czy to serio jest teraz normalne postepowanie z osobami z udarem? Przeciez tutaj kazda godzina jest wazna, zeby babcia nie byla niepelnosprawna. A ona tylko lezy w izolatce i nie podaja jej zadnych lekow.

Bede wdzieczny za rady co mozna z ta sytuacja zrobic

#medycyna #udar #choroby #szpital #nfz #zdrowie #bielskobiala
  • 159
Czyli wg. tegoż szpitala jak przywiozą im ludzi po wypadku samochodowym wymagających pilnej interwencji to trzeba ich najpierw przebadać zanim zacznie się ratować? Przecież to absurd..
@bartdziur: ale w czym #!$%@? jest problem przewieź ja na ta #!$%@? tomografie? Zarazi miliony ludzi czy jaki #!$%@?? kreć Małysza wydzwaniaj wszędzie gdzie się da. Udaj się do tego szpitala i rob tam afere nawet jak policje wezwą to od razu mów,że istnieje zagrożenie życia mojej babci ktorej nikt nie udziela pomocy co jest ogolnie karane prawnie.
@Sisay:

na rezonans prywatnie czekam juz 2 miesiac nie przyjmuja bo koronowirus, na nfz termin najblizszy na listopad


Dziwne. Mój ojciec szedł na rezonans odcinka lędźwiowego, dzwonił w tamtym tygodniu w środę, a termin miał na niedzielę :) Helimed na Medyków w Katowicach, polecam :)
@bartdziur: to muszą być jakieś tępe #!$%@? w tym szpitalu bo moja ciotka przesadziła z insuliną i zasłabła pod prysznicem w Siemiatyczach przez co złamała sobie rękę w kilku miejscach i rozbiła głowę ze skutkiem krwiaków w mózgu przez pierwsze godziny była normalnie obsługiwana na ojom'ie gdy doszła do siebie normalnie dalej ją leczą i podają kroplówki nie wiem nic na temat badań na pandemię jedynie że szpital jest sterylny i
@Sisay: O to widzę mirek z okolicy ;-) Zdrowia życzę! Niestety nasza lokalna służba zdrowia słabo sobie radzi w obecnej sytuacji, ale z tego co wiem to każdy orze jak może. W POZ w Makowie obsługa odbywa się w zasadzie przez zamknięte drzwi i domofon, bo średnia wieku lekarzy i pracowników to jest tam pewnie z 60-65 lat. W szpitalu nie jest dużo lepiej.
@bartdziur: smutne, że osoba z tak poważnymi dolegliwościami nie otrzymała pomocy.

Ja tydzień temu doznałam zwichnięcia łokcia w pracy, zakwalifikowali mnie jako pilne (żółta opaska) i w ciągu 6h miałam zrobione 2x RTG, TK (najdłużej czekałam na opis, bo 2.5h), badania krwi do podstawowych badań, wkłucie do znieczulenia ogólnego, nastawienie łokcia i wypis, bo przygotowywali się do przyjęcia podejrzanej osoby na covid, więc starali się jak najszybciej ogarnąć osoby z SORa.