Wpis z mikrobloga

Tak się składa, że jestem dietetykiem (już niedługo magister), i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś kontentu, fajnej, ciekawej serii na wykopie dotyczącej żywienia.
Mam do Was prośbę: napiszcie w komentarzach czego chcielibyście się dowiedzieć ode mnie, plusujcie najciekawsze pomysły innych, a ja pierwszy wpis stworzę za 2 tygodnie, od razu po sesji na studiach! :D

#dietetyk #dieta #odchudzanie #jedzzwykopem #wiedza
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dres_girl: W zasadzie ciężko o coś nowego. Wszystkie tajemnice diet są podane na tacy w internecie, nie trzeba się nawet wysilać żeby coś znaleźć. Chyba ze jest się w ciul leniwym i czeka się na gotowe...

Jedyne co wg mnie jest warte uwagi i poświęcenia to diety przy chorobach np. Cukrzycy
  • Odpowiedz
@dres_girl: mi się bardzo podobało instastory Moniki Michalak (dietetyczka i trenerka) o tym jak łatwo zadbać o żelazo w diecie. Takie wymienienie produktów które są dobrym źródłem żelaza, np. kasze, płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo. Trochę to zmieniło moje myślenie o chlebie, bo wcześniej myślałam że chleb jest smaczny, 'bez chleba się nie najesz', ale nie ma żadnych jakichś większych wartości odżywczych, same węgle. A tu proszę - jedząc ten chleb
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dres_girl:

- wpływ wysokiej temperatury na tłuszcze
- jak liczyć cukry dodane
- lista łatwo dostępnych i zdrowych artykułów spożywczych

Mogłabyś też analizować dietę innych osób(można wysłać screeny z mfp) i wypunktować co jest dobre a co zle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dres_girl: przykładowe diety tygodniowe dla studenta/osoby pracującej. Mało czasu z rana ( ostatnio czytałem o zamiennikach śniadania w stylu smoothie), jaka forma obiadu, żeby była dosyć szybka, a zdrowa. Najlepiej łatwa w przygotowaniu. Kolacja może być bardziej skomplikowana, mniemam, że jednak na kolację mamy najwięcej czasu w ciągu dnia.
  • Odpowiedz
@Arachnofob: Kolego, studia z dietetyki to nie tylko odchidzanie ludzi. To dieta przy chotobie nerek, trzustki, wątroby, dieta odpowiednia dla pacjentów z osteoporozą, diety dojelitowe, diety przy niedożywieniu, dieta przy chorobie Cushinga, żywienie w chorobacx tarczycy, przy niedokrwistości, przy nieswoistych zapaleniaxh jelit, diety dla profesjonalnych sportowców.... mam wymieniać dalej?
  • Odpowiedz
nadmiar spożywanych kalorii powoduje tycie

Tyle że to nie prawda (a w zasadzie to jest co najwyżej ćwierć prawda) nie wiem czy tego uczą na tych studiach ale powoli ten fakt dociera do ludzi.
"Robienie czegoś ciągle i liczenie na odmienny skutek to definicja obłędu" podobno :)

@ejsidisi:
  • Odpowiedz