Wpis z mikrobloga

@ahaok byłem dwa razy w życiu, przed komunią i przed bierzmowaniem - to drugie już chciałem odpuścić, ale mama powiedziała, że mnie babcia wydziedziczy. Kiedy ma się bierzmowanie, jak się ma ile lat 15? Teraz mam 30. Jak na złość babcia na stare lata stała się mocno sceptyczna wobec kościoła, ogólnie już po pełnoletnosci się nie ukrywalem z ateizmem (zjedzenie pierwszego kwasa mocno w tym pomoglo) i nagle się wszyscy z rodziny
@Kressska: miałem podobnie, też przez zmuszanie do chodzenia się zniechecilem, ale jak się nad tym zastanowić to kościół katolicki to zła, cyniczna organizacja. Jeszcze niedawno miałem wyrzuty sumienia, że przestałem chodzić do kościoła, ale z czasem utwierdzam się w przekonaniu, że to słuszna decyzja. Wystarczy sobie na przykład przypomnieć, że kościół i księża powinni być skromni i ubodzy i skonfrontować to z rzeczywistością, gdzie przeciętny ksiądz żyje jak pączek w maśle.
@ahaok Ok. 8 lat temu musiałem pójść do spowiedzi, bo miałem zostać ojcem chrzestnym. Wtedy mijało jakieś 6 lat od mojej ostatniej spowiedzi, ale jakoś sumienie mnie wtedy ruszyło, że skoro idę, to powiem wszystko dość skrupulatnie. No i klepię szczerze co tam mi na duszy leży, a na koniec ksiądz mi mówi, że wszystko spoko, ale on mi rozgrzeszenia nie da, bo popełniam grzech ciężki, czyli mieszkam z dziewczyną bez ślubu