Wpis z mikrobloga

@ahaok: uu dobre pytanie. Pewnie w okolicach początków szkoły średniej. Chciałam się wypisać z religii, ale do 18 r.ż nie mogłam, a rodzice kategorycznie mi zabraniali się wypisać.
  • Odpowiedz
@ahaok: kilkanaście lat temu, jak mnie spowiednik #!$%@?ł, że używam formułki dla dzieci - a w toku całej mojej katolickiej edukacji ani razu nikt nigdy nie napomknął, że mam się spowiadać w jakiś inny sposób
  • Odpowiedz
@GrindujTopy: dokładnie, obecnie nie jestem w ogóle religijna i do kościoła chodzę tylko na śluby i pogrzeby. Niestety moi rodzice dalej mają ciśnienie na "a w kościele byłaś?". Myślę, że częściowo przez ich podejście (zmuszanie) mam taką awersję do katolicyzmu.
  • Odpowiedz
@Kressska: ja zaraz po 1 komunii przestałem chodzić nie licząc właśnie jakichś uroczystości na które mnie zapraszali. ostatnio nawet byłem na pogrzebie i nie wszedłem do kościoła bo uznałem, że to bez sensu jak nie wierzę w te bzdury...
  • Odpowiedz
@GrindujTopy: I to rozumiem, ale z drugiej strony ja wchodzę, po prostu staję gdzieś z tyłu i o ile nie jestem obok swojej rodziny to po prostu nic nie mówię. Przy nich, dla świętego spokoju, coś tam ruszam ustami :p
  • Odpowiedz