Wpis z mikrobloga

@Nale: jak rano pozamykasz okna wietrząc tylko przez noc to już będziesz mieć te 3-4 stopnie mniej niż na zewnątrz. Powiedzmy że użyjesz tego parę godzin w ciągu dnia, to wilgotności nie podniesiesz jakoś niesamowicie. Potem znowu wierzysz w nocy..
Eh ja to wole se zamontować klimę w mieszkaniu, dać te 3k i mieć idealną temperaturę cały dzień
@langle: protipy od osoby, która 20 lat mieszkała bez klimatyzacji
- moskitiery w okna
- całą noc chłodzenia
- mile widziany przeciąg
- rano zamykasz okna
- opuszczasz rolety
- odpalasz najzwyklejszy wiatrak typu stojący
- przyjemny chłodek
- jak słońce zajdzie to możesz już otworzyć okno
- ale jak będziesz czuć buchanie ciepła to zamykaj
i pyk, tak jak w całym domu było po 28 stopni to u mnie w
@langle:

Jak działa klimatyzator przenośny z rurą?

Klimatyzator przenośny z rurą mówiąc w uproszczeniu to urządzenie pracujące jak lodówka, czyli wyposażone w sprężarkę, parownik, skraplacz i wentylator, a cały proces chłodzenia (wymiany temperatury) jest realizowany za pomocą czynnika chłodniczego.

Klimatyzator przenośny podczas procesu chłodzenia (wymiany temperatury) potrzebuje rurę wyrzutową, aby skutecznie odprowadzić ciepłe powietrze z pomieszczenia.


Jak działa klimatyzer/klimator przenośny bez rury?

Klimatyzer/klimator nie jest to wiatrak, ale z klimatyzacją też
@langle: Badałem temat intensywnie w zeszlym roku. Zabrzmi jak wyśmiewane posty z forów specjalistycznych, ale za mniej niż 1k zł raczej nie masz czego szukać. Ja dorwałem używanego Frala z dwoma rurami (ważne, żeby nie robiło się podciśnienie) za właśnie mniej więcej tyle, i dawał rade. W największe upały dało się pokój doprowadzić do takiej temperatury że było wręcz chłodnawo