Wpis z mikrobloga

To nie jakaś parada rowerów, ale normalny poranek w Kopenhadze. Kto był w Kopenhadze to wie jak to wygląda, niesamowita ilość rowerów (podobnie jak w Holandii).
70% mieszkańców stolicy Danii dojeżdża do pracy na rowerze, drugi jest transport miejski, a samochód to najmniej popularny środek transportu.
Soren Jensen (51), sprzedał 7 lat temu swój samochód: "Miałem mercedesa, ale stał w garażu cały czas, ponieważ było o wiele łatwiej dostać się wszędzie na rowerze." (z artykułu https://www.latimes.com/world-nation/story/2019-08-07/copenhagen-has-taken-bicycle-commuting-to-a-new-level )
Świetna infrastruktura i łagodne duńskie zimy ułatwiają jazdę zimą, więc zimą też wygląda to podobnie.

#skandynawia #dania #rower #miasto #ciekawostki #praca #ekologia #europa #samochody #motoryzacja #transport
projektjutra - To nie jakaś parada rowerów, ale normalny poranek w Kopenhadze. Kto by...

źródło: comment_1591966657ZARJBB6w7xav2CihAh3Sxp.jpg

Pobierz
  • 99
@Im_from_alaska: @van_lo: Powoli coś się rusza. Ja na Warszawskie DDRy nie mogę narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż ostatnio słyszałem kwik samych rowerzystów, że asfaltują trasę rowerową nad kanałem żerańskim. Że asfalt zły, szuter dobry, natura etc. Tylko że tam teoretycznie ma przebiegać trasa Eurovelo (może je skończą na moją emeryturę :D), czyli szlak gdzie zalecana jest nawierzchnia asfaltowa.
Zrób "dobrze" ludziom to jeszcze będą się
@DziobakApokalipsy_: ja nikomu nie mówię co jest dobre dla niego. Oceniam tylko, jest to zabronione? Wolę jeździć samochodem, jest szybciej, wygodniej a moda na rowerki wzięła się z między innymi z lewej strony. Najpierw będą wmawiali że jeżdżenie rowerkiem jest fajne, tak samo jak propaganda minimalistycznych mieszkań 20 m3 a potem będą chcieli narzucić wszystko siłą.
@January25: Największą głupotą jest mówienie, że coś jest lewackie, prawackie czy jakiekolwiek inne. Nie ma to żadnego znaczenia liczy się co jest dobre, a co złe. Ponadto rower nie jest lewacki...
Natomiast jak ktoś jest na tyle głupi i zły by robić głupie i złe rzeczy, które szkodzą innym to należy go powstrzymać siłą i tak się robi w Skandynawii, stąd to najlepsze miejsce do życia na świecie.
@projektjutra: Polska jest teoretyczny krajem z kartonu (bez znaczenia kto rządzi) więc króluje januszostwo, złodziejstwo, absurd i chaos. Państwo nie działa i jest oderwane od rzeczywistości. Państwa skandynawskie to nie państwa teoretyczne (jak Polska), ale praktycznie, działające w praktyce i logicznie oraz szybko odpowiadające na realne potrzeby ludzi i tyle.