Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@smutny_kojot: Ja to tylko tu zostawię:
Blisko 3,9 tys. zł brutto - tyle wynosi już średnia emerytura górnicza. Najnowszy raport ZUS porównuje wysokość emerytur w poszczególnych zawodach.
Z zestawienia wynika, że żadna z grup podległych ZUS nie dostaje więcej niż górnicy - ich emerytury są niemal dwa razy wyższe od średniej, która wynosi teraz 2040 zł brutto.
Dla porównania nauczyciele na emeryturze dostają średnio 2270 zł brutto, kolejarze - 1907 zł
@Shatter ty jednak nie jesteś za mądry.
Piszesz że nie odebrali górnikom 20% bo się ich boją, czyli jakby się nie bali to by zabrali. A ja ci napisałem że dali 500+ żeby na nich głosować, czyli jakby wiedzieli że i tak będą, to by nie dawali.
System jest ten sam.
Lepiej już tego ci nie potrafię wyjaśnić.
Bez odbioru.
@smutny_kojot: Większość osób na kopalni nie chciałaby pracować, ale ciągle mają ból dupy o trzynastki które nie istnieją (14ta pensja jest) Przeciętny górnik także pracuje prawie każdą sobotę i niedzielę, bo produkcja się nie zatrzymuje, a wolne ma w tygodniu, gdy większość malkontentów ma wolny weekend. Młodzi ludzie pracujący na kopalni często wyglądają na dużo starszych niż są, czasem jak wraki człowieka. Spowodowane jest to warunkami pracy. Ehh co tu dużo