Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@smutny_kojot: Ja to tylko tu zostawię:
Blisko 3,9 tys. zł brutto - tyle wynosi już średnia emerytura górnicza. Najnowszy raport ZUS porównuje wysokość emerytur w poszczególnych zawodach.
Z zestawienia wynika, że żadna z grup podległych ZUS nie dostaje więcej niż górnicy - ich emerytury są niemal dwa razy wyższe od średniej, która wynosi teraz 2040 zł brutto.
Dla porównania nauczyciele na emeryturze dostają średnio 2270 zł brutto, kolejarze - 1907 zł brutto, a żołnierze, policjanci i strażacy - 3342 zł.
Na koniec 2017 roku w kopalniach węgla kamiennego pracowało 82,7 tys. osób, na koniec 2018 roku liczba etatów wzrosła do 82,8 tys., a w lutym 2019 roku powiększyła się już do 83,2 tys. W tym samym czasie wydobycie węgla spadło z 65,5 mln ton w 2017 roku do 63,4 mln ton w ubiegłym roku – wynika z danych zbieranych przez Agencję Rozwoju
  • Odpowiedz
@Shatter ty jednak nie jesteś za mądry.
Piszesz że nie odebrali górnikom 20% bo się ich boją, czyli jakby się nie bali to by zabrali. A ja ci napisałem że dali 500+ żeby na nich głosować, czyli jakby wiedzieli że i tak będą, to by nie dawali.
System jest ten sam.
Lepiej już tego ci nie potrafię wyjaśnić.
Bez odbioru.
  • Odpowiedz