Wpis z mikrobloga

To uczucie, gdy będąc okularnikiem, możesz być astronautą, ale maszynistą w Polsce już nie xD
#spacex
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@buczubuczu: nie ma. Każdy, kto chce zostać maszynistą musi przejść badania w Kolejowej Medycynie Pracy i spełnić wymagania określone w przepisach.
  • Odpowiedz
  • 32
@Marek1991 to tak samo, powinno wszystkich okularników, dyskwalifikować jako kierowców zawodowych. Czy PKP nie wie, że istnieje coś takiego jak okulary lub soczewki?
  • Odpowiedz
@czyczepka czego sprawę? Myślisz że na kamerze zauważysz ot choćby leżącą kłodę na torach?

@Krachu operacja jedynie pozostaje

@Misza97
@buczubuczu jak wyżej pisali, żeby uzyskać dostęp do tej pracy trzeba przyjść do tej smiesznei przychodni i przejść badania. Wzrok bardzo szczegółowo badają - ciemnia, widzenie obuoczne etc. Co ciekawe trzeba mieć 00 na badaniach wstępnych, na kontrolnych już można nosić oksy
  • Odpowiedz
@SKYFander z cyklu dlaczego został pan astronauta? - bo wie pani ja tak naprawdę chciałem zostać maszynistą. Ale nie mogłem. Byłem przegrywem. Nic innego mi nie zostało więc już zostałem tym astronauta no bo co...
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: i to jest największa patologia, na badaniach wstępnych musisz mieć wzrok ostry jak żyletka ale po 3 latach (chyba, nie jestem pewien) możesz mieć wadę i to już problemu nie robi :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xinesis: po 3 latach nie robi problemu, bo przez 3 lata robisz w warunkach niebezpiecznych i naturalnym jest pogorszenie stanu wzroku
  • Odpowiedz
@frugom: Jest na to obejście: soczewki twarde. Sam mam dzięki nim bezterminowe prawo jazdy. Zakładasz na noc, one formują rogówkę i w dzień widzisz prawidłowo, więc nikt wady nie wykryje. We Wrocławiu jakieś 800zł/sztuka, ponad dwa lata trwałości.

@Shishu: Tym mniej zasadne jest wstępne ograniczenie, co za tłuk to ustalał :D
  • Odpowiedz
@jezuchrysteznowu: Inaczej: masz dzienne soczewki, które musisz zakładać codziennie, żeby widzieć, tak? Masz je na oczach i działają jak okulary. One są w różnych wersjach: jednorazowe, tygodniowe, miesięczne. To są soczewki miękkie. Szybko się niszczą i ich higiena jest problematyczna.

Soczewki twarde z kolei zakładasz na noc, gdyż są - cóż - twarde, sztywne, drażnią oko i w dzień byś nie wytrzymał. W czasie snu modelują rogówkę i to ona
  • Odpowiedz