Wpis z mikrobloga

@miki4ever: Przecież trzyszybowe okna wypełnione argonem współczynnik przenikalności ciepła mogą uzyskać uw na poziome 0,3 m2. Nawet 0,5 czy 0,7 jest wynikiem zajebistym co zalicza się do energooszczędnych domów. Na słoneczne dni istnieją rolety zewnętrzne. Sam mam okna w skosie na pd-zach i bez rolet w lato był piekarnik. Po założeniu rolet tylko wewnętrznych 100% nie przepuszczających światła i z powłoką zewnętrzną odbijającą nawet przy piekarniku na zewnątrz można normalnie funkcjonować,
@ropppson: Mając okna, które się nie otwierają, które maja wysokość 4m i szerokość 5m to wiesz ile by mnie takie rolety kosztowały?:) zreszta, teraz mam już dom, wiec temat nieaktualny:)
@pesymistyk: a jak pada to #!$%@? w szybe
A jak wiatr porwie gałąź to ją rozwali xD
Raczej jest to szkło bezpieczne (VSG) jak przednia szyba w samochodzie z folią pomiedzy dwiema taflami szkła i nie posypie się w drobny mak na łóżko, ale i tak bałbym siębpod tym spać przy wichurze
@Naturmensch: Szyby zespolone bezpieczne minimum w klasie p4 o odpowiedniej grubości tafli. Standardowo w oknach szyba ma 4mm grubości. W takim projekcie to 8mm z folią. U nas w kraju standard dostaniesz szybę max 3,2x 7m, więc spokojnie da radę zrobić. A myślisz, że w drapaczach chmur na setnym piętrze używa się zwykłych szyb? ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo np mosty szklane.
@ropppson: No Ok, tylko czy położone pod katem 30-45 stopni szyba się nie wypaczy środkiem i nie pęknie. Porównanie do mostu szklanego jest bez sensu, ponieważ tam masz dużo podpór. Tutaj jest tylko ramka. Nadal twierdze ze jest to po prostu NIE WYKONALNE