Wpis z mikrobloga

@Sayong wreszcie moze sie cos ruszy z monopolem, procenty dla nich dalej sa duze bo maja wiekszosc rynku laptopow i prebuild pctow cos w stylu jakbys mowil jakim cudem graczy moblinych jest w #!$%@? wiecej niz tych komputerowych i konsolowych razem wzietych a no wlasnie dlatego ze kazdy ma telefon
  • Odpowiedz
@Sayong: Coś z tobą nie tak? Intel miał lepsze procesory przez ponad 10 lat podczas gdy AMD klepie Ryzeny od ~3 lat z czego największy przyrost wydajności w grach to dopiero zeszłoroczny Zen 2. I oczekujesz że nagle będą w większości na Steam? Gdy ludzie zmieniają platformę średnio raz na 5 lat?
  • Odpowiedz
@frutson: Dokładnie. 8 lat temu kompletowałem PCta i procesory Intela miały lepszy stosunek cena/wydajność. Teraz prym w tym wiedzie AMD i w to wszedłem. Dodatkowo jak za parę lat mój Ryzen 3600 nie będzie dawał rady to sobie kupię jakiegoś koksa z serii Ryzen 4000 i nie będę musiał wymieniać płyty jak to teraz ma miejsce w Intelu. I cyk kilka dobrych stówek zaoszczędzonych.
  • Odpowiedz
@Sayong: Na tym wykresie jest mnóstwo laptopów. Samych wersji z integrą jest widzę z 10%, a ile z jakimiś bieda kartami laptopowymi nie wiadomo.
Gdyby wziąć pod uwagę same składaki, to wykres dość mocno by skoczył.
  • Odpowiedz
@Sayong: Z AMD jest trochę jak z Xiaomi. Niby stosunek cena-osiągi jest bezkonkurencyjny, na papierze platformy wspierające 3 generacje wstecz czyli cud miód i orzeszki. A w praktyce jest zupełnie inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) najwięcej tutaj szczekają ci co kupili ryzena 5 1600/2600 i wykorzystują go przede wszystkim do grania w Fortnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@pawcuq: e kupię jakiegoś koksa z serii Ryzen 4000 i nie będę musiał wymieniać płyty jak to teraz ma miejsce w Intelu. I cyk kilka dobrych stówek zaoszczędzonych.


Żebyś się nie zdziwił ( ͡° ͜ʖ ͡°) już teraz niektóre modele z serii 3 mają problemy ze stabilną pracą i boostem na płytach b450
  • Odpowiedz
  • 0
@NZXD Tak czytałem o tym że zdarzają się problemy. Mam MSI Tomahawk Max z pół roku i odpukać na razie nie ma żadnych problemów.
  • Odpowiedz