Wpis z mikrobloga

Mam mieszane uczucia co do domów, mam mieszkanko w bloku 100m2 i jest tego miejsca naprawdę dużo. Nie stać mnie na sprzątaczkę i ogarnianie tego to masakra, nie wyobrażam sobie domu 300 m2 sprzątać.

Ogrzewanie zazwyczaj mam 1000zł rok, dom czy to na eko groszek, węgiel, gaz, czy węzeł zawsze wychodzi dużo drożej.

Wszystkie naprawy dookoła, mnie nie interesują, wszystkie naprawy ogrodzenia, klatki, świateł wystarczy jeden telefon. A czynsz to 500zł miesięcznie w tym jest woda zimna i ciepła, śmieci, kanaliza.

Z
  • Odpowiedz
@borjaki tak tak, bo nie byłem nigdy w domu z garażem. Jak sie bierze kredyt na 30 to można szlaec i tak całe życie spłacasz. Jak chcesz sobie systemem gospodarczym postawić bez zobowiązań wobec banku to już tak na estetykę nie patrzysz. Dla mnie osobiście dom byłby zbyt mały, 140-150m2, jeśli z garażem to używał bym go jako gabinet, plus wolnostojący garaż na 2 samochody+ pomieszczenie gospodarcze z wędzarnia/piecem na pizze,
  • Odpowiedz
@niemily:

Dom wygląda na jakieś 100-120m2, gdzie takie mieszkania w blokach? Bo szukałem, naprawdę, i ciężka sprawa. Zazwyczaj stare zaniedbane kamienice.


@Flypho: niezgodze sie z tym, mam mieszkanie 119m w Warszawie i wejdz sobie na otodom i zobacz ze jest sporo takich ofert i to nie w kamienicach a nowoczesnych blokach - prosze 1 lepsze z brzegu w mojej niepdleglej okolicy https://www.otodom.pl/oferta/ogrod-z-widokiem-na-lasek-sosnowy-i-prywatny-park-ID45T5l.html#2838db266f
  • Odpowiedz
@Flypho: no to znajdz prosze tanszy dom w tej okolicy- podpowiem nie da sie. Sam za mieszkanie razem z wykonczeniem wydalem podobna kwote. Jak bym chcial dom na Woli lub Bemowie (zadupia mnie nie interesuja) to minimum +500k do tej ceny, takze owszem jest to konkurencyjna cena.
  • Odpowiedz
Moda na metraże sie zmienia od kilku lat, 100m to w zasadzie idealny w zależności od rozmieszczenia pomieszczeń bo moze wydawać sie mały na początku poźniej okazuje sie ze w sam raz. Koledzy ktorzy maja po 200 metrow twierdzą ze nie korzystają z połowy domu.
  • Odpowiedz
@borjaki:
Musielibyśmy zacząć od podstaw czyli musiałbym ci tłumaczy czym różni się dom od mieszkania i dlaczego z reguły nie stawia się domów w centrach miast. Polecałbym nabrać jakiegoś wykształcenia, bo czuje się jakbym rozmawiał z kimś ociężałym umysłowo xD.
  • Odpowiedz