Wpis z mikrobloga

@janekplaskacz:
Prawda jest taka że nawet jakby tam tej DDR nie było to i tak nie ma prawa wjechać za znak. Z tego co widać na oryginalnym zdjęciu i mapach tamtej okolicy to po lewej był pas służący do zawrócenia, tak więc widząc znak rowerzysta powinien na niego wjechać, zawrócić i poszukać wjazdu na DDR. Nawet był wrzucany filmik tak więc oznakowanie było dobre i możliwości legalnego działania też były.
Fennrir - @janekplaskacz: 
Prawda jest taka że nawet jakby tam tej DDR nie było to i...
@Fennrir:

to po lewej był pas służący do zawrócenia, tak więc widząc znak rowerzysta powinien na niego wjechać, zawrócić i poszukać wjazdu na DDR.


Że co? W tym miejscu skręcać rowerem w lewo? Swojego czasu wrzucałem instrukcję "skrętu w lewo na dwa" właśnie po to, żeby w takich miejscach nie skręcać w lewo, bo jest to skrajnie niebezpieczne.
https://www.wykop.pl/link/4474791/skret-w-lewo-rowerem-na-dwa/

Najbliższe miejsce, gdzie można wjechać to 0:28.

Jeżeli DDR zaczyna się w
Jeżeli DDR zaczyna się w 0:14 to projektant jest wyjątkowym idiotą. I wychodzi na to, że @reddin miał rację broniąc rowerzysty.


@janekplaskacz: Mylisz dwie sytuacje. Kolarze (w tym i ja) często plują się o to, że gdzieś tam obok jest "różowy chodnik" i kierowcy każą nam na niego #!$%@?ć bo "ścieżka dla rowerów". W części tych przypadków mają rację ale w części jest to tylko #!$%@? różowy chodnik nie mający nic
@janekplaskacz:
Możliwe że DDR zaczyna się wcześniej bo filmik nie jest od samego początku tej drogi, ale nawet jeśli nie, to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo jest zakaz i za ten zakaz nie można wjechać obojętnie czy jest tam ta ścieżka czy nie.
Tak więc ma dwie opcje - zawrócić (może i mało bezpieczne z racji faktu że to droga z dwoma pasami w każdą ze stron ale jest
@nadsztygar:

Tutaj jest inna sytuacja, jest znak zakazu wjazdu dla rowerów i nie ma z tym nic wspólnego ścieżka rowerowa obok. To tak samo jak na drogi ekspresowe jest zakaz wjazdu dla #!$%@? traktorów czy rowerzystów i obok wcale nie musi iść dedykowana droga dla ciągników czy dla rowerów. Zakaz to zakaz.


Ja rozumiem, że zakaz to zakaz. Tyle, że zakaz wjazdu na ekspresówkę dla traktorów ustawia się tak, żeby traktorzysta
@zirytowana_plaszczka:

Nie wiem po co w takim razie te wszystkie ścieżki rowerowe skoro coś jest zawsze nie tak.


Nie wiem, po co projektanci kończą szkoły skoro zawsze coś #!$%@?ą.

@Fennrir:

Możliwe że DDR zaczyna się wcześniej bo filmik nie jest od samego początku tej drogi,


Jeżeli tak jest to OK. Ale jak pisałem wcześniej: kluczowe jest czy mógł zjechać na tą drogę. I nie, skręt w lewo na takiej drodze