Wpis z mikrobloga

Paused bench 185kg 6x3 + strict OHP 100kg 3x10. Było bardzo łatwo heh. Akurat 100kg w ohp to zabawkowy ciężar dla mnie :P Na nagraniu ostatnia seria.

Pokombinowałem trochę z innym rozstawem nóg przy wyciskaniu, bo ostatnio też trochę o tym myślałem, wcześniej mocno podwijałem nogi, co dawało mi lepszy mostek, lepszą dźwignię, ale zabierało stabilność, leg drive, oraz obciążało mocno dół pleców.
Teraz trochę inaczej nogi ułożyłem, na pewno czułem że jestem w ciut gorszej pozycji, ale dużo stabilniejszej, ale czy było łatwiej lub ciężej? trudno powiedzieć. No kilka serii to za mało żeby cokolwiek więcej powiedzieć.

Cały trening

Paused Bench press 185kg 6x3
Strict OHP - 100kg 3x10
Wide grip lat pulldown 4x8 + 1x20
Cable side raise 4x10
DB rear raise 4x10
Hammer curls 4x10
Standing french press 3x15

Teraz robiąc 3 treningu upper w tygodniu, w końcu czuję że mogę każdą partię przetrenować tak jak należy :) A jeśli chodzi o lower body, ciagi i siady, to od tygodnia mam taką zagwozdkę że dopiero klaruje mi się jakiś plan w głowie, ale o tym inny wpis muszę zrobić heh.

#strongaf #silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
  • 16
Jak to w końcu jest z tym OHP, powinno się schodzić sztangą do samego dołu, czy tak jak Ty?


@Mahapralaja: Jeżeli możesz to schodzisz na sam dół :) Sam bym schodził... ale mając prawie 50cm w przedramieniu, prawie 60cm w bicepsie, mając taką a nie inną budowę barków, oraz słabą ich mobilność... Ja niżej nie zejdę nawet jakbym chciał :P Po prostu sztanga się blokuje i tyle.

A dół to i
Dlaczego w OHP nie prostujesz ramion do końca?


@Gwynblade: Prostuje :) ale ich nie blokuje u góry bo po co ? Skupiam się na pracy mięśni i płynnym ruchu góra dół. A pauza na górze w wyciskaniu po co? Najchętniej to nawet na dole bym nie robił pauz, ale wtedy napięcie/technika mi ucieka. Więc dopóki tego nie ogarnę muszę wszystko pauzować na dole.
chcę taki co mi ustabilizuje odcinek lędźwiowy, bo mam tam 3 małe przepukliny.


@resuf: No to wiesz skoro masz problemy z plecami, to zamiast pasa, najpierw udałbym się do ogarniającego lekarza i z nim ustalił co i jak.