Wpis z mikrobloga

nie sądzicie że to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni jest chore?

Wyobraźcie sobie że sprzedajecie sprzęt jako nowy, ktoś go Wam zwraca ze zdjętą folią i co w takim wypadku? Legalnie nie możecie już sprzedać jako nowy, bo był rozpakowany, folia ściągnięta i włączony.

Macie stratę której nikt nie pokryje.


@KKK1337: wystarczy nie sprzedawać onlajn tylko otworzyć szczękę na stadionie i problem zniknie
  • Odpowiedz
@KKK1337: nie da się zrobić tego idealnie, to prawo ratuje ludzi takich jak ja, w sytuacji kiedy kupiłem na allegro pendrive, który okazał się ładnie wykonaną podróbką, teraz mogę go po rozpakowaniu i formatowaniu oddać, otrzymać zwrot pieniędzy i kupić oryginalny w innym sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie sądzicie że to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni jest chore?


@KKK1337: Nie, nie jest chore. To jest normalna część prowadzenia tego biznesu, odsyła się do producenta, a ten sprawdza i pakuje ponownie...

Tak, jest to koszt, ale jak pisałem, to jest cześć prowadzenia tej działalności i trzeba to sobie wliczać.

To tylko polski zaściankowy janusz nie jest w stanie widzieć dalej niż czubek jego własnego nosa i
  • Odpowiedz
Nie wiem co to za dywagacje na 100 komentarzy.

Prawo jest proste i mozna zwracac towar jesli slady uzytkowania nie wychodza poza normalne zuzycie. Odklejenie folii to nie jest slad uzytkowania wychodzacy poza normalne uzycie. Odjecie jakiejkolwiek kwoty nie ma jakiejkolwiek podstawy w tym zakresie.

Z takim januszem do sadu i tyle. Kazdy sad wyda wyrok na korzysc konsumenta. Sklepy moga sie wzbraniac ale prawo jest jasne dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@KKK1337: heh, to tak nie działa... Nawet nie wiesz ile zwracanego sprzętu sprzedaje się jako nowy. To samo z ubraniami, co jest duzo bardziej obrzydliwe. Pracowałam w sieciowce z elektroniką, niektórzy zwracali kompy za kilka-kilkanaście tysi, bo im np się nie podobał rodzaj ekranu, myślisz ze co z takim sprzętem się dzieje? Format, czyszczenie i na półkę. Plus na elektronice typu np laptop jest śmieszna marża, takie sklepy zarabiają na
  • Odpowiedz
@buking ja miałem taki problem z jakimś Huaweiem, okazało się, że miał jedną "antenę" (czy coś takiego) do bluetooth i Internetu i się gryzlo jak miałem odpalone to i to ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@KKK1337: @Pan_Slon: @OperatorHydrolokator: @autofan: @bslawek:

Niezależnie od marki sprzętu jako Klient otwierasz go, włączasz, coś zarysujesz, zniszczysz i zawsze masz prawo to zwrócić, jeśli umowę sprzedaży zawarłeś zdalnie. Sprzedawca nie ma prawa Ci odmówić zwrotu. Folijki i trytytki to są rzeczy które serwis założy od nowa i nie zawsze oznacza to, że sprzętu nie można już sprzedać jako nowy. Ale jeśli oddasz
  • Odpowiedz
Nope. Wliczasz sobie jako przedsiębiorca w koszty pomniejszenie wartości sprzętu, który sprzedasz taniej. Jeśli mimo tego biznes się nie kalkuluje to zamykasz swój g---o biznes i jedziesz na szparagi do niemiec.


@far_away: O, to to. Nie ma nic gorszego niż polski roszczeniowy "przedsiębiorca". Im się wydaje, że należy im się zysk z samej racji tego, że prowadzą biznes...
  • Odpowiedz
nie sądzicie że to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni jest chore?


@KKK1337: nie, nie sądzę
jak przedsiębiorca nie chce dawać zwrotu 14 dni, to niech sprzedaje tylko stacjonarnie
  • Odpowiedz
@KKK1337: no ale nie możesz zwrócić używanego sprzętu. Musi nie posiadać oznak używania w innym wypadku można właśnie nie zwracać całości kwoty tak jak to zrobił ten sprzedający
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@autofan: art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do
stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy (…).
I dobrze, że jej tak naliczył
  • Odpowiedz
Niestety kupno dokanałowych w tym kraju to horror, trzeba to robić właściwie w ciemno. Wszystkie sklepy zastrzegają, że nie można zwrócić właśnie z tego samego powodu co bielizna - higiena uszu. To nic, że silikonowe tipsy, które lądują w uszach można zdjąć, umyć i w 30 sekund będą jak nowe - nie można zwrócić i c--j.

@Kliko:patrz używaną bieliznę, też możesz wyprać i będzie jak nowa ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
To nic, że silikonowe tipsy, które lądują w uszach można zdjąć, umyć i w 30 sekund będą jak nowe - nie można zwrócić i c--j.


@Kliko: gronkowca nie zmyjesz w 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Janusz z allegro zaś tego jeszcze nie ogarnia.


@JulianCarax: jest jednak różnica między x-komem, który ma grube miliony obrotu miesięcznie, a januszem z allegro, który przez ten czas
  • Odpowiedz