Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@autofan: p0lka czy nie polka, ale w normalnym kraju możesz zwrócić do 14dni bez podania przyczyny nawet jak zaczniesz tego używać i ci się nie spodoba.

@bslawek: w Polsce możesz tak właśnie zrobić. Ale sprzedawca ma prawo odliczyć kwotę jaką uważa że przedmiot stracił. Wg sprzedawcy było to 950 zł.
  • Odpowiedz
nie sądzicie że to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni jest chore?


@KKK1337: masz prawo do zwrotu przedmiotu nieotwartego, wiec jak przyjdzie zalaminowane to zalaminowane masz zwrocic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MPXD: zamówiłem koszulki. Rozmiar odbiegał od podanych na stronie o zbyt dużo, żeby mi nie przeszkadzało. Sklep powiedział, że wyśle inny rozmiar, a te koszulki mogę komuś podarować. Oczywiście sklep niemiecki
  • Odpowiedz
@autofan: Pracuję w dużym sklepie z elektroniką znanej firmy. Sprzedaję telefon, z klientem go odpakowujemy (jeśli chce), ja zdejmuję folię i go włączam, ale nie konfigiruje. Mówię potem, że jak coś można oddać do 14 dni NIE UŻYWANY (czyt. nie skonfigurowany) więc tutaj typek niezłe zagranie zrobił...
@bslawek: Nieprawda, nieużywany sprzęt czyli nieskonfigurowany w tym wypadku. Zresztą są różne też regulaminy sklepu, ale nikt ci nie przyjmie po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kefaveli: skąd ty wymyśliłeś że gdzieś powiedziałem po 14dniach? Nauka czytania z zrozumieniem się kłania

Napisałem że do 14dni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kefaveli: a zakład ostatni smartfon jak kupowałem 2 zwróciłem bo mi nie pasowały, bez problemu zwrócili pieniądze. Fakt nie ściągałem foli, ale normalnie używałem ich. I ma to w dupie czy komuś to się podoba czy nie, ale mam takie prawo więc z niego korzystam i kupuję w takich sklepach gdzie nie mają z tym problemu. A januszy z allegro którzy nie znają się na prowadzeniu biznesu omijam z daleka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KKK1337: skoro w takiej branży przy obowiązującym prawie nie dajesz rady to trzeba zastanowić się nad zmianą branży. Prawo do zwrotu jest zasadne, to chyba oczywiste. A czy termin zwrotu to 7 dni czy 14, czy też byłby nawet 1 dzien to odfoliowanie i tak nastąpi, więc z tym po prostu trzeba się liczyć.
  • Odpowiedz
@KKK1337 Nie jest chore. Przy zakupie na odległość nie widzisz produktu który kupujesz, dlatego gdyby nie to prawo, sprzedający mogliby Cię dymać bo mieliby ogromną przewagę. Jakbyś udowodnił że sprzęt przyjechał uszkodzony? Tak, dałoby się, ale byłoby trudne. Ten zapis trochę wymusza dochowania pewnych standardów. Czytałem kiedyś że zwrotów jest tylko około 10%.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shajo:

patrz używaną bieliznę, też możesz wyprać i będzie jak nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie, nie będzie. Bielizna jest zrobiona z materiału, który się zużywa. Silikonowy tips nawet po 10 latach będzie bez zmian (wiem z doświadczenia).
  • Odpowiedz
@KKK1337 Głupie prawo? Ile to razy kupujący otrzymał coś, co w ogóle nie przypominało zamawianej rzeczy. I co w takim przypadku? Jak kupować ubrania bez możliwości zwrotu? Przecież rozmiarówka jest w każdym sklepie inna. Nikt nie zdecydowałby się na kupno ubrań czy butów, ze świadomością, że prawie na 100% przy pierwszej próbie trafienia w rozmiar, straci pieniądze. Jeśli jako sprzedający uważasz, że tracisz - masz banalnie proste rozwiązanie - po prostu
  • Odpowiedz
Macie stratę której nikt nie pokryje.


@KKK1337: różnice w cenie produktu nowego i rozpakowanego pokrywa kupujący który zwrócił towar
  • Odpowiedz