Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bslawek: używanego produktu nie możesz tak zwrócić. Według prawa masz 2 tygodnie na zwrot NIEUŻYWANEGO produktu. Może być rozpakowany i w przypadku telefonu wlaczony, ale nie może być uzywany. Nie można chodzić w butach tydzień i stwierdzić że "to jednak nie to".

Możesz przetestować produkt w takim zakresie jak gdybyś kupował go w sklepie stacjonarnym. Prawo to ma celu w jakiś sposób zrekompensować to że kupujesz coś czego nie widzisz
  • Odpowiedz
Macie stratę której nikt nie pokryje


@KKK1337: masz prawo potrącić za poniesione koszty. Jak udowodnisz że zdjęcie folii obniżyło wartość telefonu to da radę - tylko uczciwie, faktycznie sprzedaj rozfoliowany telefon 950 zł taniej, miej na to fakturę i możesz tyle potrącić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie wiem co to za dywagacje na 100 komentarzy.


Prawo jest proste i mozna zwracac towar jesli slady uzytkowania nie wychodza poza normalne zuzycie. Odklejenie folii to nie jest slad uzytkowania wychodzacy poza normalne uzycie. Odjecie jakiejkolwiek kwoty nie ma jakiejkolwiek podstawy w tym zakresie.


Z takim januszem do sadu i tyle. Kazdy sad wyda wyrok na korzysc konsumenta. Sklepy moga sie wzbraniac ale prawo jest jasne dla wszystkich.


https://www.rp.pl/Konsumenci/303279965-Trybunal-UE-konsument-moze-zwrocic-towar-po-zdjeciu-folii-ochronnej.html
  • Odpowiedz
@daddyissues_: i normalnym użytkowaniem jest rysowanie ekranu? Taki telefon musiał być długotrwale noszony w kieszeni, leżeć na brudnej powierzchni.

sad nawet nie bedzie sie zastanawial komu przyznac racje
ale na pewno nie bedzie to 950zl za zerwanie folii

co ciekawe, telefon mozna zwrocic bez pudelka i w stanie nieuzywanym nalezy sie nam 100% zwrotu ( ͡
  • Odpowiedz
@Kliko: ludzie rzadko kiedy wiedzą, że w ogóle mają gronkowca i kiedy już po jakimś czasie ich zaatakuje w postaci np. zapalenia ucha to nie kojarzą tego z używaniem czyichś słuchawek. Ale sposobów na zakażenie się jest wiele i to jest jeden z nich.
  • Odpowiedz
@KKK1337: Mirku przerabiałem to z Media Expert. Zamówiłem kamerkę samochodową dla ojca na urodziny, a wszystko przez neta bo lokalnie nie mieli, a produkt odbierałem już w salonie. Na dzień dobry zauważyłem zerwane plobmy producenta, więc przy nich otwieram dalej paczkę, a tam co? Kamery bez foli, ekrany wymacane paluchami, a kable już były drutowane i wszystko odpieczętowane. Okazało się, że oni normalnie wszystko z zwrotów do 14 dni sprzedają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@autofan: sam kiedyś sprzedawalem mnóstwo telefonów jako #fstabpraca
I niestety gwarancja w apple biegnie od momentu uruchomienia i rejestracji, ale kij tam.

Zdarzał sie klient, który z zamawial kilka telefonów, rozpakowal, nagrał recenzje na YouTube i odsylal...
Niestety na każdym później byłem stratny.
  • Odpowiedz
Dlatego droższe rzeczy kupuje się jedynie w dużych sklepach, wtedy nie ma żadnego problemu ze zwrotami. U elektro Janusza najwyżej co można kupić to kabel HDMI, albo wieszak na TV xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@autofan: kupujesz książkę, czytasz i oddajesz. Allegro ze startem to taka biblioteka z nowościami i darmową dostawą ( ͡º ͜ʖ͡º) ( )
  • Odpowiedz
@buking: Z androidem auto może być też taki problem, że zduplikowane/sklonowane aplikacje Ci na to nie pozwalają. (Błąd 16). Musisz je odinstalować i wyłączyć sklonowane Google Play. Ja z tym właśnie walczę, bo po zrobieniu tego co powyżej jestem już krok dalej. AA łączy, ale kaze zatrzymać auto, mimo że jest już zaparkowane.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: Przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałam, potem zapoznaj się z art.34 ust.4 ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta.

Po drugie tu masz słowo przeciwko słowu. Konsumentka twierdzi, że tylko zdjęła folię i to rzeczywiście nie jest przesłanką do obciążenia jej kosztami ALE JEŚLI w komentarzu skłamała i sprzedawca ma ekspertyzę, która potwierdza uszkodzenie przez nią sprzętu to sprzedawca też ma prawo dochodzić swoich roszczeń.

Chcę tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@autofan: a co do wspomnianych tu zwrotów ciuchów, to Zalando, Zara czy takie H&M od razu w paczce wysyłają etykietę zwrotną, żeby mógł odesłać za free to co Ci nie pasuje. Pełna kulturka.
  • Odpowiedz
@KKK1337
@bslawek
@Pan_Slon
Uwaga jesy coś takiego jak rachunek wyrownujacy. No i zwrot 14 dni dotyczy towaru nie używanego :P Więc jak założysz nowe superstary do pracy, i spróbujesz je oddać to nikt Ci ich nie przyjmie. Pierwszy lepszy przykład: 3 tygodnie temu kupiłem kierownice, która okazała się uszkodzona. Odeslalem przez 14 dniowy zwrot i dostałem fakture wyrownujaca ze zwrotem mniejszym o złotówkę.
  • Odpowiedz
p0lka czy nie polka, ale w normalnym kraju możesz zwrócić do 14dni bez podania przyczyny nawet jak zaczniesz tego używać i ci się nie spodoba.


@bslawek: bzdura. Żyje w Irlandii i po włączeniu trekking nie przyjmie go żadna sieć jako zwrot. Miałem tak raz.
  • Odpowiedz