Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@KKK1337: uważam że to prawo jest zajebiste. Nie raz zostałem zrobiony w wuja przez sklep który wysłał mi produkt z ukrytą wadą, albo coś uszkodzonego. Co z tego że spędziłem x godzin na czytaniu jako telefon wybrać jak przychodzi do mnie model z błędem. Gdyby nie to prawo musiał bym bawić się na starcie w naprawy idące w miesiące. Skoro ani producentowi nie chce się sprawdzać czy to co sprzedaje działa
@autofan: Ale P0000lka, cnie? xD Albo jesteś kompletnym dzbanem, albo tym przedsiębiorcą cwaniakiem który ten komentarz dostał. Niestety, ale sprzedając coś na terenie EU masz obowiązek udzielać możliwości 14 dniowego zwrotu sprzętu, jak się nie podoba, to nie sprzedawaj w internecie, ale oh wait. Wtedy trzeba wynająć lokal. W takiem sytuacji polecam tej pani od razu zgłosić się na policje i cyk zgłoszonko do programu ochrony kupujących, skoro facet nie potrafi
@bslawek: > mam dlatego jak coś jest #!$%@? po 2dniach to oddaje i nie daje się dymać bo producent chwali się jakie to piękne i w ogóle, a okazuje się że gówno warte połowę ceny.

ale co mnie jako sprzedawcy obchodzi że towar nie spełnił twoich oczekiwań? to już problem na lini producent-konsument a dymany jest tu sprzedawca, który robi za uzyczacza sprzętu do testów. dla mnie to chore prawo, że
Mam złą wiadomość dla kilku osób powyżej - nie ma problemu ze zwrotem bielizny, nie ma żadnych ograniczeń (wiadomo ewidentnie brudna nie przejdzie). Co więcej, bielizna że zwrotów trafia z powrotem do sprzedaży, bez żadnego "outletu" czy oznaczenia tego, że była przymierzana :)
@KKK1337: tutaj nie ma rozwiązania idealnego. Twój argument jest sensowny, ale kupujący ma prawo obejrzeć towar i sprawdzić go, tak samo jak może to zrobić w sklepie. Kupując na odległość tego nie zrobi, wiec ma prawo zwrotu. Są oczywiście wyjątki od tego i niektórych produktów nie zwrócisz. Moim zdaniem 7 dni w zupełności by wystarczyło na zapoznanie się z produktem.
p0lka czy nie polka, ale w normalnym kraju możesz zwrócić do 14dni bez podania przyczyny nawet jak zaczniesz tego używać i ci się nie spodoba.


@bslawek: @KKK1337: 14 dni zwrot bez podania przyczyny spoko. Ale zagłębiając się we wpisy dokładniej, można nie zwrócić całego hajsu, jeśli są ślady użytkowania, zdjęta folia na przykład przyczyni się że następna osoba się #!$%@? że miał być nówka funkiel itp. Więc towar stracił na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KKK1337: jasne ale konsument jest co raz bardziej wymagający i ktoś kto to wprowadził pierwszy widocznie mógł, czyli miał wyższe marże no i reszta za nim poszła w to dalej no i powstał problem