Wpis z mikrobloga

@KanalKulinarny: nie wiem w jakim kebabie/hot dogu pracowałeś i z jaką indukcją miałeś do czynienia ale musisz sobie w swojej małej kucharskie głowie uświadomić, że możliwość ustalenia temperatury przygotowania posiłku co do stopnia celcujsza, jest znacznym postępem.
@Mirkosoft korzystałem i z takiej i z takiej, gaz zdecydowanie wygrywa i szybkością nagrzewu, i tym że możesz sobie ot choćby #!$%@? płomień na maksa i gotować na woku w prawidłowy sposób tj podgrzewając również boki. Czyszczenie to nie problem dla mnie jakiś wielki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilot1123: profesjonaliści wybierają gaz pewnie dla tej "większej kontroli". Ale wydaje mi się, że przede wszystkim szklana płyta indukcyjna (nie wiem z czego są profesjonalnie) nie wytrzymała by napiepszania 14 godzin dziennie garnkami, patelniami w kuchni gdzie liczy się tempo przygotowywania posiłków. Żeliwny/stalowy ruszt w tym aspekcie zawsze wygra.
@mlyn-wodny: Na gazie czajnik z wodą gotuje się jakieś 10 minut. Na indukcji w trybie boost < 1 min. Dodaj do tego wysoką sprawność w porównaniu z klasycznym przenoszeniem ciepła przez płomień. W dzisiejszych czasach jest to po prostu ułatwienie, bo nie musisz latać w domu jednorodzinnym po butlę. No i często w nowych blokach nie instalują już gazu z uwagi na zagrożenie wybuchem.
Indukcja jest dla dobra dla dzieci. Jak umiesz ugotować coś więcej niż wodę na sagę w torebce to tylko gaz, palenisko, piec chlebowy i inne bajery. Jak nie jesteś jakimś #!$%@? hipsterem #!$%@? pierożki bezglutenowe z cieciorką to potrzebujesz OGNIA. Na takiego woka musisz mieć płomień jak wykop na głównej z Korwinem krzyczącym o Hitlerze w muzeum holokaustu.
tzn moze do gotowania wody np na ziemniaki to jescze spoko indukcja, ale zeby na patelni cos robic i nia operowac w trakcie, podrzucac jedzenie... to nie bardzo


@InterferonAlfa_STG:

mam płyte indukcyjną i to jest gówno fest nie polecam opłaca się jedynie jak masz kuchnie na pokaz i jedyne co na tym gotujesz to wode na herbatę i nic więcej i se mogą przyjść goście i popatrzeć uuu masz płytę gazową