Wpis z mikrobloga

@mlyn-wodny: mam płyte indukcyjną i to jest gówno fest nie polecam opłaca się jedynie jak masz kuchnie na pokaz i jedyne co na tym gotujesz to wode na herbatę i nic więcej i se mogą przyjść goście i popatrzeć uuu masz płytę gazową ale fajnie. Jeżeli ktoś dużo gotuje to jest niepraktyczne nie polecam lepiej mieć tradycyjną kuchenkę z płomieniem.
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: XDXDXD nie trzeb sie #!$%@? w instalownaie gazu w domu, nie ma problemu z czyszczeniem, woda gotuje sie 20x szybciej, nie ma syfu i osadu z gazu na wszystkim w kuchni, garnki sa czyste i #!$%@? od gazu czy zweglone od temperatury, raczki garnkow sa zawsze zimne, plynna regulacja temperatury

jakis jeszcze zalet nie wymienilem? xD

na gazie gotowac moga sobie restauracje a nie ludzie w domu xD
  • Odpowiedz
Miałem jedno i drugie. Indukcja jest w jakiś tam sposób bezpieczniejsza, plus łatwiejsza do czyszczenia. Nie wiem o jakich wadach mowa? Jaka moda? Przecież to grzeje tak samo jak gaz..
  • Odpowiedz
@Crow7422: gaz ma chyba wyższe temperatury i ponoć dzięki temu niektóre rzeczy lepiej wychodzą. Można opalać (np. cebulę do rosołu), i pewnie jeszcze trochę innych rzeczy. Profesjonaliści wybierają gaz, więc muszą być jakieś powody ;)
  • Odpowiedz