Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drivent: otóż to, więc nie ogarniam tych rad, by "wyciągnąć z konta pieniądze", mam wrażenie że to piszą dzieci, które mają konto założone i na nim kasę z Komunii świętej, stąd pomysł by ją "wyjąć". xD

@ravau: #!$%@? 150 plusów ma taki gowno komentarz z fałszywą informacją XD
  • Odpowiedz
@Znowu-sie-nie-chce:
XDd jak tam same grażynki, a nie prawnicy.
Zresztą tu nie lepiej. Typowy wykopek to wykopek, kara administracyjna, a Ci #!$%@?ą o jakimś Bogu ducha winnym komorniku jakby on był organem egzekucyjnym w administracji xDD
Opie załatw sobie jakiegoś adwokata czy racucha i tyle, słuchać wykopków czy inne grażynki #!$%@? Ci da.
  • Odpowiedz
@ovres: Rozumiem uzasadnioną frustrację, tym bardziej, że w przeciwieństwie do większości masz kontakt z codzienną tragedią ludzi i doświadczasz bezpośrednich konsekwencji tej sytuacji. Natomiast nie zgadzam się ani trochę z tym, że szczególne okoliczności (nomen omen stany nadzwyczajne) dają mandat władzy do łamania konstytucji, zasad praworządności. Następuje zupełne zniszczenie zaufania obywatela do państwa i znikomej już pewności prawa za pomocą dyletanckiej legislacji. Oczywiście w przypadku PiSu, która jest partią etatystów,
  • Odpowiedz
@ovres: A w pracy pod prysznicem ze 100 innymi bez maseczek można. Na to prawo pozwala. Absurd.
Dałbym Ci minus, za to co napisałeś, ale nie da się.
Bo prawo jest wybiórcze.
  • Odpowiedz
przecież nawet jakby przyjął mandat to i tak mogliby mu dać kare administracyjną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tevens: byłoby nawet gorzej, bo wtedy w uzasadnieniu decyzji by było że przecięż przyjął mandat czyli się przyznał, że złamał ustawę
  • Odpowiedz