Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg
  • 592
@drivent:
Jest kilka możliwości obronny.
Po pierwsze obawiam się że lepiej zapłacić bo w końcu jesteś wtorkowym obywatelem ukarany nie słusznie. Jeśli masz jakieś legalne dochody to i takkomornik je będzie blokował a dojdą kolejne koszty i obciążenia których możesz nie odzyskać tak łatwo bo będą wynikały z twojej winy (poniekąd) jeśli nie masz w systemie kasy tj na koncie bankowym tylko trzymasz w gotówce to są bezpieczniejsze no i nie
@wigr: a konstytucję i hierarchię aktów prawnych to zna? Jak tak to po co rozporządzenie wrzucasz?

Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca >zamieszkania i pobytu.

Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
@fonderal: W tym przypadku to zupełne pogwałcenie zasady praworządności. Orzecznictwo twierdzi, że zasada ne bis in idem ma zastosowanie do karania za to samo, z uzyciem podobnych narzędzi, w taki sam sposób w i takim samym celu. Oczywiście w tym przypadku i mandat i kara administracyjna służą temu samemu. Już pomijajac te kwestie na ile ta kara administracyjna spełnia funkcję karną. Ta władza ma totalnie w dupie konstytucje i zasady legislacji.
@drivent ja bym się odwołała i nie płaciła póki co. W pouczeniu nie ma klauzuli w stylu "odwołanie nie wstrzymuje wykonania decyzji". Zazwyczaj w sanepidach jest tak że jak się wniesie odwołanie to wstrzymują postępowanie administracyjne więc jak najszybciej pisać odwołanie. Ogółem gówno pismo ani pieczątki stacji na pierwszej stronie ani sygnatury sprawy. U mnie to inaczej wygląda ( ͡º ͜ʖ͡º)