Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@drivent: a tak na marginesie to #!$%@? warte jest to rozporządzenie przy nie wprowadzonym stanie wyjatkowym bo nadal nadrzedna jest konstytucja, która daje prawo do poruszania się. Aczkolwiek myk jest taki, że sanepid kieruje sprawę do sądu administracyjnego, który patrzy tylko na przepisy i trzyma sztamę z PiSem więc podejrzewam walka z wiatrakami. Tak czy inaczej rozporządzenie jest niekonstytucyjne. A na przyszłość mów, że idziesz do kościoła i siema
  • Odpowiedz
@sheeple postaraj się poradzić jakiegoś adwokata, jeżeli dobrze rozpozna sprawę to wystąpi do sądu o zabezpieczenie, a co za tym idzie o wstrzymanie egzekucji do czasu rozprawy sądowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: Odpowiadam na komentarze na temat tego, że nie ma takiego rozporządzenia informując, że takowe jest. Kwestii zgodności tego rozporządzenia z ustawą zasadniczą i z innymi aktami prawnymi, oraz ogromnej ogólności zapisów, które dają ogromną dowolność w wystawianiu mandatów tu nie poruszam.
  • Odpowiedz
@ravau: zasada jest taka, że zawsze blokują wszystkie konta o jakich mają wiedzę. Kiedyś to były tylko konta ujawnione w Urzędzie Skarbowym, teraz wiem, że Banki muszą ściśle działać z urzędami i udostępniać im wszelkie info o naszych kontach. Więc reasumując, tak mogą zająć nawet te oszczędnościowe :/ blokady są pozakładane na tak długo jak tylko nie ściągną hajsów. Jeśli pracujesz to będą ściągać u pracodawcy, jak prowadzisz firmę to u
  • Odpowiedz
Jaka nauka z tego płynie? Siedzieć na doopie! Nie cwaniaczcie bo tak to się kończy. Gościu dostał decyzję administracyjną i nawet jak pójdzie do sądu (myśląc, że to coś jemu da ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to i tak musi tą karę zapłacić. Ma na to tylko dwa tygodnie. Tak się kończy nieuctwo i buractwo prawne. Myślicie, że sąd przyzna mu rację? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Zarzadca: O nic nie może wystapic, kary administracyjne oparte o przepisy tego rozporządzenia mają nadane z urzędu rygor natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo zniesione są zasady przewlekłości postępowania odwoławczego. Innymi słowy, składasz odwołanie do wojewódzkiego inspektora, a potem czekasz nie wiadomo ile na rozpatrzenie. Dopiero później otwiera się droga do zaskarżenia decyzji w WSA.
  • Odpowiedz
@Humbaq: stary dziad jestem, dobijam do sześćdziesiątki. Po upadku komuny cieszyłem się jak małe dziecko że to już za nami, że teraz jesteśmy w końcu u siebie i nikt nam nie będzie mówił, jak mamy żyć, że nikt nie będzie ganiał z pałą po ulicy za nic, że mamy swój bezpieczny kraj...
Po 30 latach cała ta walka o normalność jak krew w piach, szlag trafił ofiarę tych, którzy poświęcili swoje
  • Odpowiedz
a po co podpisywales skierowanie do sądu??? nic, kompletnie nic nie podpisywac, bo to jak przyznanie sie do winy, a jak im to nie pasi to niech zabieraja na komisariat i ew. 24h...ciekawe czy to zrobia a jak nie zrobia, puszcza wolno a potem jakas sprawa to musza udowodnic o co chodzilo, a wtedy mozesz powiedziec, ze chciales isc do sklepu itp a jak juz cokolwiek podpisales to jak przyznanie sie do
  • Odpowiedz