Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
ale zaraz. sanepid nakłada kary tylko na tych, którzy w innej decyzji zostali objęci 'nadzorem'. czyli czyżby OP nie był przypadkiem na kwarantannie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@drivent tak to się kończy jak się słucha wypokowych "ekspertów" którzy znają świat z piwnicy, a w rzeczywistości pan policjant/urzędnik wlepi Ci bezprawnie 5k kary i gówno mu zrobisz. Kraj z kartonu ¯_(ツ)_/¯
Powodzenia miras, obyś się jakoś wygrzebał z tego.
  • Odpowiedz
pierwszy raz bede miał sprawe karna, za to ze mam prawo wyjsc i sie przewiwtrzyc! Byłem nad prywatnym zbiornikiem i obok byl las przechodziłem przez las bo dołem zbiorniku sie nie dalo i nagle policja wyjezdza z lasu i jedzie po dziurach myślałem ze nie do mnie a jednak. Policjant sie nie wylegitymowal ani nie podal stopnia. Policjant nie uzywal rękawiczek oraz nie szanowal sprzetu bo ma taki obowiązek. Felgi pokrzywione przez
  • Odpowiedz
@drivent: nie pamiętam niestety gdzie ale wiem, że widziałem o kilku możliwościach wydłużenia tego w czasie: mianowicie podanie do inspektoratu sanitarnego o odroczenie płatności, rozłożenie na raty czy coś takiego.
  • Odpowiedz
nie można karać da razy za to samo.


@fonderal: Ale on dostał karę w chlewie obsranym gównem, a nie w cywilizowanym kraju. A w tym przypadku można dostać karę od sanepidu nawet jak się przyjęło mandat.
  • Odpowiedz
@kasztan_: @KMS76:
Porady poradami. Wydaje mi sie, że sytuacja była od poczatku jasna dla kogoś, kto ma troche oleju w głowie. Przyjęcie mandatu odcina wszystkie środki dewolutywne. Czyli przyjmujesz = płacisz. Zdaje mi się, że tylko na tym opierano porady, aby nie przyjmować mandatów. Kolejną sprawą jest to, że przyjęcie mandatu nie zwalnia policjanta z obowiązku służbowego, aby sporządzić odpowiednią notatkę do inspektora sanitarnego. To niestety wynika z naszej ustawy
  • Odpowiedz
@AssRock: no ale po przyjęciu mandatu wystarczy się odwołać od kary administracyjnej i muszą ją anulować. Ja wiem jak jest, ale jeszcze nie wszystkie sądy orzekają na modłę pisu.
  • Odpowiedz