Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
  • Odpowiedz
@drivent: dobra, a tak zupełnie szczerze - co robiłeś na tych pasach?

Szedłeś do sklepu? To czemu im tego nie powiedziałeś? Czy tylko korzystałeś w wolności, bo nie ma stanu wyjątkowego i Powiedziałeś im, że nie będziesz się im tłumaczył?

Ja mam trochę inne przejścia z polskim prawem. Miałem darowane 2 mandaty za picie w miejscu publicznym, 1 mandat za urwany tłumik (nawet pozwolili mi odjechać na zasadzie że oni
  • Odpowiedz
@stulejka-z-przerzutami: mi więcej wlepili niż odpuścili ;>. Tak jak już pisałem, byłem na spacerze z zachowaniem należytej odległości od drugiej osoby, nie miałem zamiaru się bawić w jakieś historyjki że wracam z kościoła. Odbiegając już całkowicie, to policjanci najmniej ze wszystkich przestrzegają obostrzenia naszego szanownego Pana Ministra Zdrowia ;)
  • Odpowiedz
@drivent: ja nie mam hajsu, majątku tez nie wiec jedyne co bym zrobil z takim papierkiem to sie odwołał, bo nie mam jak zaplacic i nie wiem kiedy bede miał ponadto w odwołaniu napisałbym, że szedłem bo najpotrzebniejsze produkty za ostatnie pieniądze, ale policja nie chciała słuchać, wiec jeszcze na dokladke skarga na policjatnow jako uzupelnienie odwolania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
Wy wszyscy piszecie, tak jakbyśmy, żyli jeszcze w kraju, w którym jest jakiś porządek prawny. Otóż takiego porządku już nie ma i go raczej długo nie będzie. Teraz Konstytucja mówi jedno, rządowe rozporządzenia i Trybunał Konstytucyjny drugie, policja w dowolny sposób interptetuje rządowe rozporządzenia, ustawy i Konstytucję. W Polsce jednolite prawo już nie istnieje i nie będzie miało znaczenia kto w sporze ma rację. Będzie coraz trudniej wygrać w sporze z władzą.
  • Odpowiedz
no ale po przyjęciu mandatu wystarczy się odwołać od kary administracyjnej i muszą ją anulować. Ja wiem jak jest, ale jeszcze nie wszystkie sądy orzekają na modłę pisu.


@fonderal: OP dostał skierowanie do sądu w sprawie grzywny oraz dostał karę administracyjną od sanepidu. To dwie różne sprawy. Przyjęcie mandatu nie wyklucza dodatkowej grzywny ze strony sanepidu. I jak było pisane wcześniej kara od sapenidu jest karą administracyjną, która wykonywana od
  • Odpowiedz
@drivent: No widzisz, a ja na spacerze nie byłem od miesiąca. Niestety na tym polega ta kwarantanna, że nawet jak nie masz objawów, to możesz roznosić i zarazić kogoś, ktoś już te objawy będzie miał.

Dlatego mogłeś już się pobawić w jakąkolwiek historyjkę to byś teraz spokojnie piwkował w domu a nie się stresował. Ja rozumiem, ze to trochę niesprawiedliwe, że człowiek wewnątrz się buntuje - ale serio, nie zawsze
  • Odpowiedz