Wpis z mikrobloga

xD zawsze jak ktos wstawi taki prawilny rosol jak Twoj to sie zlatuje banda amatorow co jajecznicy nie umie zrobic i rzuca poradami jak te o cebulach w tym watku


@nivixi: już widać, że plusy zgarnia dzban, który nabijał się z cebuli w łupinkach nie wiedząc, że łupiny dają dużo smaku i koloru.

Zresztą, są nawet przepisy np. na golonkę, którą gotuje się właśnie w wodzie lub piwie z samymi łupinami.
myślałam o tym ale nie wiem czy gaz w takich zapalniczkach nie jest jakiś bardziej szkodliwy, nieczysty? xD Nie wiem i się boję xD


@chrominancja: co XD

Zwykłe zapalniczki/palniki będą mieć butan w środku, nic ci się od tego nie stanie. Jakieś Zippo czy coś są na benzynę i to już faktycznie mogłoby się nie nadawać do gotowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: no no, widzę że frustracja mocno i kogoś, kto nie je "celowo" zasranej ziemi trzeba wyzwać od piwniczaków xD

Biedny człowieku, mam nadzieję że Ci chociaż piach w zęby nie wejdzie
jakaś nowo gówno moda - ostatnio w telewizji czosnek wrzucają nieobrany - gotują metodą Kudlińskiego (znany prepers na YT) - on też do gara wrzuca co leci


@mhrok87: Nie ostatnio tylko od zawsze, po prostu mało kto o tym wie bo jakoś ta wiedza została zapomniana. W łupinach jest nie dość, że sporo wartości odżywczych, ale też po prostu więcej smaku i aromatu, który "rozpuszcza" się przy obróbce termicznej. Do tego
@Tryggvason: Prawilnie. Jeśli chcesz żeby byl delikatniejszy i bylo mniej szumowin, polecam wrzucic mieso do piekarnika na 15 minut, tak aby ciut sie spieklo. Po wyjeciu wkladasz do garnka, zalewasz zimna wodą na zasadzie 5 na 5 - 5 centymetrow ponad miesem na 5 minut. Dzięki temu wydziela się albumina.

Dodatkowo widze czesci wolowe - wloz je do osolonej, zimnej wody na okolo godzine.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: marchewka jest miękka po 20min obojętnie jak wolno będziesz gotował xd godzinka z warzywami starczy dla rosołu, warzywa robią mętny smak jak są za długo w rosole. Jednak najważniejsze, że tobie smakuje.
@Tryggvason: odrobinę świeżego imbiru warto dać, dojdzie fajny posmak i trochę ostrości. Ja zawsze mięso wrzucam na 2-3 godziny do wody żeby się wymoczyło i dopiero gotuję. Plus za prawilny rosół z cebulką. ()
@Tryggvason: rosół to są etapy. tam jest surowe mięso, więc jak z tymi wszystkimi warzywami zbierzesz szum, który z niego się wytworzy?( ͡° ʖ̯ ͡°)
barbarzyństwo i brak wiedzy. profanacja.
rosół to są etapy. tam jest surowe mięso, więc jak z tymi wszystkimi warzywami zbierzesz szum, który z niego się wytworzy?( ͡° ʖ̯ ͡°)


@elniks: uwaga, odpowiadam:


barbarzyństwo i brak wiedzy. profanacja.


@elniks: wręcz przeciwnie co m.in. pokazuje ilość plusów opa w stosunku do plusów komentarza dzbana, który styrał OPa za nieobraną cebulę.
@Tryggvason: taki rosół to jest lepszy na koronawirusa niż te wszystkie maseczki. Wystarczy nagotować i przez cały dzień jeść nie wychodząc z domu. Patrząc po Twoim garze to tutaj kurację można stosować przez cały tydzień. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Tryggvason: totalna amatorka, czekam aż tylko PRAWDZIWI smakosze rosołu będą mogli go gotować. To nie zupka chińska że robisz pięć minut, gotujesz 6-8h MINIMALNIE. Surowe mięcho i już warzywa? Profanacja. Masz tu kilka tipów:

- kurczaka pieczesz przed gotowaniem. Korpusy tniesz, skrzydła tez, jak lubisz więcej to podudzia. Na 200 stopni do piekarnika na 40 minut
-dodatkowo dwa rodzaje mięsa - wołowiną i indyk np.
-to ma być rosół ale nie
@Nikczemnik: 40 minut to za dużo, 20 w takiej wystarczy. Można też na parze go zrobić - pieczenie kurczaka zmniejsza ilość szumowin, na smak ma wplyw ale niewielki. Same korzenie w cebuli nie robia nic zlego, ot uraza estetyke wielu osob. Indyk to slodkie mieso, jesli ktos nie przepada za takim dodatkiem, to świnka lepsza. Najlepsze są knykcie wolowe, duzo szpiku.