Wpis z mikrobloga

Mirki, co jest? Pół roku temu kupiłem mieszkanie deweloperskie, od ponad tygodnia tu mieszkam, bo remont itd. Teraz właśnie leżę w łóżku, a drzwi mi otwiera kluczem jakiś robotnik / elektryk kij wie kto i wchodzi do mieszkania. Dopiero jak zobaczył, że śpię w pokoju to przeprosił i szybko wyszedł, wtf? Może ktoś mieć klucze poza właścicielem i do tego wchodzić bez uprzedzenia, nawet pukania do drzwi?
#mieszkaniedeweloperskie #kiciochpyta #mieszkanie
  • 83
@lenvrt: Widzę że moc dobrych porad na ciebie spadła, a najbardziej niszczą mnie te, żeby deweloper wymienił ci wkładkę w drzwiach. Jakby to coś miało zmienić w twojej aktualnej sytuacji, w której przecież deweloper montował już raz twój zamek ( ).
-> Zawsze w nowym mieszkaniu wymieniasz wkładkę sam na swój koszt, nie ufając żadnym zapewnieniom, plombom itp. Nawet jak w drzwiach jest system "masterkey"
@lenvrt: Turbo dziwne - po takiej akcji wymieniasz zamek na własny koszt a potem faktura do dewelopera.

ja miałem tak że był sobie klucz budowlany i jak tylko odebrałem mieszkanie to dostałem zalakowane pudełko z wkładką i kluczami i sobie wymieniłem.

może nadal masz wkładkę budowlaną :P
@lenvrt ale Mirku, standardem jest że kierownik budowy ma komplet kluczy do mieszkań. Ale odbierając mieszkanie powinieneś dostać druga wkładkę w zaklejonymi pudełku z certyfikatem i powinieneś po odbiorze mieszkania wymienić wkładkę w drzwiach wejściowych
@lenvrt: twoja wkładka jest wkładka tymczasową. Jest to fajne rozwiązanie jak musisz dac klucze do mieszkania ekipie remontowej/stolarzowi etc. Jak już skoczysz remont piszesz do developera i wymieniają wkładkę na docelową gdzie klucze masz tylko ty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lenvrt: na sam koniec budowy, podczas oddania mieszkania, dostałem do ręki nowy zaplombowany zamek właśnie po to, by takich sytuacji nie było.
@lenvrt nie wiem jak to jest ale mój deweloper stosował specjalne wkładki gerdy. Do takiej wkładki były specjalne dwa klucze budowlane i komplet oryginalnie zablendowany dla właściciela. Po przekazaniu kluczy dla właściciela i otworzeniu nimi raz zamka, te dla budowlańców przestawały działać. Bardzo fajna sprawa nie trzeba nic wymieniać.
@lenvrt: ogólnie to jeśli już mieszkasz, to powinieneś albo wymienić wkładkę albo ją przekodować (w zależności od producenta drzwi lub zastosowanego systemu). Jeśli masz do usunięcia jeszcze jakieś usterki przez dewelopera to powinni się z Tobą umawiać na konkretne terminy. Teraz już nie powinni mieć klucza.

Ogólnie u nas jest zasada, że jeśli ktoś odbiera mieszkanie to oddajemy wszystkie klucze, a usterki usuwamy albo przy okazji prac wykończeniowych lokatora albo umawiamy