Wpis z mikrobloga

Mirki, co jest? Pół roku temu kupiłem mieszkanie deweloperskie, od ponad tygodnia tu mieszkam, bo remont itd. Teraz właśnie leżę w łóżku, a drzwi mi otwiera kluczem jakiś robotnik / elektryk kij wie kto i wchodzi do mieszkania. Dopiero jak zobaczył, że śpię w pokoju to przeprosił i szybko wyszedł, wtf? Może ktoś mieć klucze poza właścicielem i do tego wchodzić bez uprzedzenia, nawet pukania do drzwi?
#mieszkaniedeweloperskie #kiciochpyta #mieszkanie
  • 83
@lenvrt: nie wiem czy dostales już odpowiedz bo nie chce mi się czytać ale u mnie było tak: dostałem 2 klucze do mieszkania i informacje ze trzeci klucz ma generalny wykonawca żeby moc usterki naprawiać (Zgłoszone przy odbiorze). Dodatkowo dostałem wkładkę do wymienienia zaplombowaną itd.

Obstawiam ze był to ktoś od generalnego wykonawcy.
@lenvrt po oddaniu mieszkania wyłamuje się we wkładce zabezpieczenie I od tej pory tylko twój klucz pasuje. Jeśli tego nie zrobiłeś to otworzysz zamek wszystkim
@lenvrt u mnie deweloper zapewniał wymianę wkładki na lokatorską. Były podane dwa terminy na cały blok i trzeba było się wpisywać na listę.
@Vittel: Oczywiście, że bajka żeby nie kręcił afery. Jak pracowałem przy wykończeniowce to któryś z nas był zwalniany przez szefa w obecności właściciela tak chociaż raz w miesiącu, co oznaczało wymianę z gościem z ekipy pracującym przy innym mieszkaniu. Zabieg niby banalny, ale Janusze lubią czuć się ważne, więc jak miał #!$%@? fuge w łazience i odpowiedzialny za to został przy nim zwolniony to Janusz aż promieniał z radości i dumy
@lenvrt: Nie masz wymienionych wkładek? Przecież to standard ze na początku deweloper wkłada w drzwi np jedna wkładkę (nawet jak zamków jest więcej) a po zakończeniu remontu umawiasz się z odpowiednia osoba (wskazana przez dewelopera) która instaluje ci wszystkie wkładki i daje nowe klucze. Przecież w trakcie remontu klucze przechodzą z rak do rak, każdy by mógł je sobie dorobić.
@lenvrt: dobra sprawa wyjaśniona.


Kierownik budowy miał komplet kluczy na wypadek gdyby coś się stało w mieszkaniu i przyszedł sobie bez wcześniejszego uprzedzenia sprawdzić wentylację xd a wyszedł bo właściciele spali i nie chciał przeszkadzać. Mimo to dostał opieprz bo to kompletnie nieprofesjonalne z jego strony było

@lenvrt: Co #!$%@?. XD Rób aferę, NIKT poza Tobą nie powinien mieć kluczy do mieszkania. Ja dostałem swoje w zalakowanym pudełku razem z
  • 2
@cr_7: też tak obstawiam, choć nawet nie zależałoby mi na tym by kogoś zwalniać za coś takiego. Obawiałem się bardziej tego, że inny fachowiec dorobił sobie klucze i być może chciał coś ukraść

@windows95 akurat mógł trafić na gorsze momenty bez takiej zapowiedzi niż sen :p