Wpis z mikrobloga

Mirki, co jest? Pół roku temu kupiłem mieszkanie deweloperskie, od ponad tygodnia tu mieszkam, bo remont itd. Teraz właśnie leżę w łóżku, a drzwi mi otwiera kluczem jakiś robotnik / elektryk kij wie kto i wchodzi do mieszkania. Dopiero jak zobaczył, że śpię w pokoju to przeprosił i szybko wyszedł, wtf? Może ktoś mieć klucze poza właścicielem i do tego wchodzić bez uprzedzenia, nawet pukania do drzwi?
#mieszkaniedeweloperskie #kiciochpyta #mieszkanie
  • 83
@Galaktoboureko: byłem zbyt zaspany żeby zareagować

Imo różowa słyszała jak dzwonił dzwonkiem i pukał do drzwi bo z nią spałem po ciężkiej nocy. Mimo wszystko, mógł się tylko upewniać czy ktoś jest w domu.. Zaraz przedzwonię do dewelopera i jak nic o tym nie wie, to wymieniam zamki i na policję.

Nie wiem czy da się dorobić te nowe klucze do drzwi bez zgody właściciela, bo jak tak to poprzedni fachowiec
@lenvrt: działa to tak, że po odbiorze mieszkania otrzymujesz klucze do tzw. wkładki budowlanej. Jest to literalnie klucz, który był w posiadaniu kierownika budowy i którego ekipy dewelopera używały do wchodzenia do mieszkania w trakcie prac wykończeniowych.

Po jakimś czasie pojawi się temat wymiany wkładki na lokatorską - przyjdzie przedstawiciel producenta drzwi i dokona takiego czegoś. W tym momencie otrzymujesz klucze, które już masz tylko Ty.

Po co to teraz masz