Wpis z mikrobloga

@chlebnaszpowszedni: no tak średnio z tym 75 dla przeciętnie wytrenowanego 30 latka.
Powiedziałbym że niewytrenowany 30 latek, ale który czasem pojeździ na rowerze, czasem pójdzie na dłuższy spacer, a czasem pogra z ziomkami w squasha, będzie miał maksymalnie 60.

Wystarczy że pokręcę kardio przez jakieś 4 tygodnie i po 2 dniach odpoczynku mam spoczynkowe około 45, a żaden ze mnie maratończyk, czy w ogóle tlenowych wysiłków prawie nie robię i nigdy
  • Odpowiedz
@niefilozuj: Forma, u mnie też pierwsze pytanie na EKG było.... uprawia pan jakiś sport? Tętno spoczynkowe 41... no ale luz. Brat z podobnym wylądował na kardiologii - ale to z powodu anginy Prinzmetala. A dwa miesiące potem objechał mnie na parę minut pod Col de Madone
  • Odpowiedz
@niefilozuj: wiesz jak zacząłem biegać i naprawdę odstawiłem alkohol oraz zacząłem się zdrowo odżywiać, to schudłem ponad 20kg w 3 miesiące.Potem przestałem biegać a zacząłem trenować bieganie. Wtedy nastąpił u mnie przeskok jakościowy formy.
  • Odpowiedz
W ciągu ostatnich 10 lat moja waga wahała się od 67 do 70 kg. Jest w ciągu tych 10 lat zawarty okres zarówno kiedy kiedy nie uprawiałem sportu w ogóle i jadłem macdonalda nałogowo jak i okres kiedy z poprzedniego roku na ten poprawiłem wynik 1/4IM z 3:15 na 3. Regularnie przez kilka miesięcy bieg 3 x tyg. + rower + pływanie + kalistenika (oczywiście bardzo niewielkie zmiany w progresie czy sylwetce
  • Odpowiedz
W ciągu ostatnich 10 lat moja waga wahała się od 67 do 70 kg. Jest w ciągu tych 10 lat zawarty okres zarówno kiedy kiedy nie uprawiałem sportu w ogóle i jadłem macdonalda nałogowo jak i okres kiedy z poprzedniego roku na ten poprawiłem wynik 1/4IM z 3:15 na 3. Regularnie przez kilka miesięcy bieg 3 x tyg. + rower + pływanie + kalistenika (oczywiście bardzo niewielkie zmiany w progresie czy sylwetce
  • Odpowiedz
@niefilozuj: Nie znam temp twoich biegów, przebieżek, interwałów. Nie znam także wieku. Lekarzem sportowym także nie jestem. Zauważ jednak ze u większości ludzi uprawiających trochę bardziej niż "niedzielnie" bieganie/kardio, tętno spoczynkowe spada. Wydaje się ze to raczej Ty, masz jakiś problem z formą/zdrowiem/kardiologiczny -nie wiem. Tymczasem ślepo stawiasz u mnie na bradykardie, nie znając nawet z grubsza tego co robie i jak trenuję.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡
chlebnaszpowszedni - @niefilozuj: Nie znam temp twoich biegów, przebieżek, interwałów...

źródło: comment_1582534064OQ3ZjI4XY5iRpO6S52LpZF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz