Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

teraz to sie wezmie za siebie i schudnie


@l4rv4shu: Gdyby schudł wcześniej to by nie dostał udaru.

trzy czwarte zwiększonego ryzyka wystąpienia udaru mózgu w związku z otyłością jest spowodowane cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi (Global Burden of Metabolic Risk Factors for Chronic Diseases Collaboration et al., 2014).

bocznym kanalem dostalem info od wspolnego ziomka, ktory jest w kontakcie z jego rodzicami. to w mozgu, to juz
  • Odpowiedz
jak sie przy nim rozkleje, to #!$%@?


@l4rv4shu: i w czym problem? W pewnych sytuacjach płacz to normalna reakcja.
W razie czego będzie Ci lżej na duszy, a tak, to będziesz żałował.
  • Odpowiedz
pojechalbym jeszcze do niego, ale nie wiem czy mi psycha wyrobi.


@l4rv4shu: zawsze lepiej żałować chwilę, ze się coś zrobiło, niż żałować do końca życia, że się czegoś nie zrobiło.
  • Odpowiedz
@l4rv4shu Te udary i wylewy u młodych i na oko zdrowych to zawsze było? Czy to nie koreluje jakoś z powszechnym dzisiaj... Nie wiem... Przetworzonym żarciem, telefonami komórkowymi czy innymi pestycydami? Czy może zawsze było tylko ja jako dzieciak nigdy tego nie zauważałem, bo w moim mniemaniu 35 latek był kimś starym?
Tak samo mam ze stwardnieniem rozsianym - wrażenie, że jest tego dużo więcej... Czy to tylko mój błąd poznawczy?
  • Odpowiedz
  • 131
#!$%@?, pojade. Dzieki mirki.
Dla tych co nie podumali plot twistu w historii - tak, nie ma czegos takiego jak 'chyba udar jelit z przerzutami do mozgu'.
Są za to dokladniejsze diagnozy, stawiane troche pozniej niz dzień po trafieniu do szpitala.
  • Odpowiedz
@l4rv4shu trzymaj się miras, bardzo przykra sytuacja. No i jedź choćbyś miał beczeć cały wyjazd, bo jak tego nie zrobisz do do końca życia będzie cię gniotło
  • Odpowiedz
Czy to tylko mój błąd poznawczy?


@Chlop_Sielski: Zdecydowanie. Po pierwsze polepszyły się metody diagnostyczne, więc nie ma już ludzi całkowicie chorych. Po drugie, kiedyś się o takich chorobach nie mówiło bo ludzie się wstydzili, teraz już tak tego nie ukrywają.

Te udary i wylewy u młodych i na oko zdrowych to zawsze było?


Przeczytałeś do końca tekst? Przecież tam jest napisane, że to rak z przerzutami do mózgu.
  • Odpowiedz
@l4rv4shu: Udar nie ma przerzutów. Przerzuty są z nowotworów a to całkiem inna choroba.


@PfefferWerfer: ale wg opa, to jego ziomuś mówił że chyba udar.
nikt nie twierdzi że to przerzuty z udaru, no plis.
bo tu cała historia to właśnie ten dramat o ktorym wiedzą wszyscy włącznie z wykopkami, wszyscy prócz ziomusia z historii.
  • Odpowiedz
@Chlop_Sielski: podejście ludzi się zmienia. Wcześniej ludzie bagatelizowali sporo rzeczy i wstydzili się mówić. Przykład z domu to dziadek który nie chciał mówić o nowotworze prostoty bo badanie jest przez tyłek. Mi ojciec mówi że istnieje genetyczna podatność i mam się badać regularnie.
  • Odpowiedz