Wpis z mikrobloga

Uszkodzone biodro - jechać na SOR?
Boli mnie, nie mogę się schylać, nie mogę kucać, z chodzeniem też nie jest za ciekawie, z siadaniem są problemy. Chciałabym już teraz wiedzieć czy z nim jest wszystko ok (prześwietlenie czy coś) i ew. dostać maści/leki/zalecenia bo chcę jutro do pracy pójść.

Jest sens jechać z tym na SOR? Najbliżej mam do bielańskiego #bielany #warszawa ale nie sądzę by mój stan był zagrożeniem życia. Gdzie jeszcze mogę z tym pójść?

#pytanie #medycyna #zdrowie #pytaniedoeksperta
  • 80
@Hannahalla Nie polecam się przejmować tylko iść na SOR. Kiedyś sam do tego tak podchodziłem i zdarzyło się, że skręciłem kostkę. Na następny dzień odczekalem, bo było święto i poszedłem po dwóch dniach do normalnego lekarza. Ten wypisał mi skierowanie do ortopedy z podejrzeniem skręcenia. Zacząłem dzwonić po przychodniach z pytaniem o termin (skierowanie na cito). Najwcześniejszy termin za miesiąc XDDD rozumiesz, za miesiąc to się to samo zrośnie, a czy dobrze
@Hannahalla: nie idz do pracy kobieto, tylko do kierownika sms / telefon ze masz taki uraz i na 15:45 lekarz, dasz znac co będzie.
Normalne i godne ludzkich warunków miejsce pracy, nir zrobi z tego zadnego "halo".
Lekarz normalnie wystawi Ci zwolnienie z pracy na dany dzien albo i dłużej.
W nagorszym wypadku wpisza Ci "na żądanie" jezeli lekarz okaże sie mendą, albo pojdziesz do innego, masz 3 dni na dostanie
umierasz? TAK -> SOR, NIE -> nocna pomoc lub jutro do swojego lekarza rodzinnego


@nocnica: a cóż to za #!$%@?, niewolnicze myślenie xd? Poczytaj sobie o kategoriach "zaszeregowania" na SORze a nie #!$%@? jeden z drugim głupot.
@mararr: @PoKryjomuWylizeCiStupki: @BrakPomysluNaNick: @Mirekzkolega: @NukeOps: @whole_train: @skubaniutki: @Variv: @ddiazepam: @AkyszLewusie: @Ryboflawina: @lewymaro: @Rain_: @piotrlionel: @zdupydomordyzaury:

Update dla zainteresowanych: dostałam tramadol, „L4” na tydzień, skierowanie cito na zdjęcie rtg biodra, już je zrobiłam, jutro po 16:00 odbiór i od razu po odbiorze mam drugą wizytę u ortopedy
@Variv: Nie pamiętam... ( ͡ ͜ʖ ͡) Dostałem raz zastrzyk od lekarza, ale wiele nie pomógł to zacząłem wciągać tabletki. No i zasnąłem na siedząco z czołem wbitym w ścianę...