Wpis z mikrobloga

Uszkodzone biodro - jechać na SOR?
Boli mnie, nie mogę się schylać, nie mogę kucać, z chodzeniem też nie jest za ciekawie, z siadaniem są problemy. Chciałabym już teraz wiedzieć czy z nim jest wszystko ok (prześwietlenie czy coś) i ew. dostać maści/leki/zalecenia bo chcę jutro do pracy pójść.

Jest sens jechać z tym na SOR? Najbliżej mam do bielańskiego #bielany #warszawa ale nie sądzę by mój stan był zagrożeniem życia. Gdzie jeszcze mogę z tym pójść?

#pytanie #medycyna #zdrowie #pytaniedoeksperta
  • 80
@Hannahalla: Na szpitalny oddział ratunkowy powinni zgłaszać się tylko pacjenci wymagający udzielenia pomocy medycznej w sytuacji stanu nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Tak zwany stan nagły polega na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała czy też utrata życia. Takie objawy to np.: napad drgawek, nagły silny ból brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, silne krwawienie z
@Hannahalla: to zależy jak boli jeśli jesteś w stanie wytrzymać do jutra i masz jakąś opiekę medyczną prywatną to lepiej pojechać prywatnie jutro. A jeśli nie masz opieki/nie chcesz iść prywatnie to jedz na sor powiedz co się stało i muszą zrobić prześwietlenie może to potrwać kilka godzin ale zrobia. Na NFZ szybciej Irak nie będzie bo się czeka miesiąc do ortopedy (Wrocław)
Dlatego zapytałam by się upewnić ze z moim stanem niepotrzebnie będę zajmować kolejkę


@Hannahalla: Ja kiedy dość źle się czułem poszedłem do rodzinnego i rodzinny dał mi skierowanie do szpitala. Z tym skierowaniem na SOR - na sorze robią kilka badan i decydują czy przejmują do szpitala na dłużej czy nie.