Wpis z mikrobloga

Uszkodzone biodro - jechać na SOR?
Boli mnie, nie mogę się schylać, nie mogę kucać, z chodzeniem też nie jest za ciekawie, z siadaniem są problemy. Chciałabym już teraz wiedzieć czy z nim jest wszystko ok (prześwietlenie czy coś) i ew. dostać maści/leki/zalecenia bo chcę jutro do pracy pójść.

Jest sens jechać z tym na SOR? Najbliżej mam do bielańskiego #bielany #warszawa ale nie sądzę by mój stan był zagrożeniem życia. Gdzie jeszcze mogę z tym pójść?

#pytanie #medycyna #zdrowie #pytaniedoeksperta
  • 80
Uszkodzone biodro - jechać na SOR?

Boli mnie, nie mogę się schylać, nie mogę kucać, z chodzeniem też nie jest za ciekawie, z siadaniem są problemy


@Hannahalla: czy ból jest konsekwencją jakiegoś świeżego urazu? jeśli był uraz to kwalifikujesz się do szpitala, jeśli zaczęło boleć bez przyczyny to jutro do lekarza

zresztą widzę, masz prywatny pakiet - zapewne też masz chata z lekarzem, napisz do niego
tak czy inaczej nie jest to stan zagrożenia życi


@ddiazepam: SOR to nie tylko zagrożenie życia, ale stan nagłego zagrożenia zdrowotnego - żeby Ci jasno pokazać, uraz kręgosłupa szyjnego nie jest zagrożeniem życia a z tym jedzie się na SOR (nawet ociera się o ZRM) a nie szlaja po nocnej i świątecznej pomocy która nie ma możliwości diagnostycznych i ograniczy się do wypisania skierowania na ten sam SOR, zabezpieczenia pacjenta (o
nie szlaja po nocnej i świątecznej pomocy która nie ma możliwości diagnostycznych i ograniczy się do wypisania skierowania na ten sam SOR, zabezpieczenia pacjenta (o ile mają takie coś jak kołnierz ortopedyczny) i być może transportu sanitarnego.


@megawatt: powiedzą jej, że maja tylko internistę na miejscu i żeby pojechała na SOR. Przerabiałem już taki temat.
inaczej nie jest to stan zagrożenia życia, czyli nie kwalifikuje się na SOR


@ddiazepam: nie tylko zagrożenie życia. Urazy też (zagrożenie zdrowia), ale trzeba się liczyć z tym, że dostanie się zieloną opaskę i będzie się czekać 8-15h.
@megawatt: Uraz kręgosłupa szyjnego a uraz biodra to zdecydowanie inna sprawa. Uraz kręgosłupa szyjnego może spowodować zagrożenie życia i należy wykluczyć naruszenie struktur kostnych, ze względu na bliskie sąsiedztwo rdzenia i możliwość jego uszkodzenia. Nocna i świąteczna może skierować na SOR, lub do szpitala na oddział, zależy jaki jest stan pacjenta i możliwości/odległości.
Po tym, że autorka wpisu pyta o tym na forum internetowym wnioskuję, że stanu zagrożenia życia nie ma.