Wpis z mikrobloga

Polacy są biedni ? Efekt historii w tym drugiej wojny i komuny, ich inteligencja nie ma żadnego znaczenia


@Ptrg: ehrm...
Jakby to powiedzieć...
Czy Polacy są biedni na tle innych państw bloku wschodniego? Absolutnie nie.
Czy Murzyni są biedni na tle innych mieszkańców USA, choć są w jednym cholera kraju i od kilkudziesięciu lat się im intensywnie pomaga? Absolutnie tak.

Ponadto Polacy są biedni, bo są cholera głupi (a przynajmniej większość
- Polacy są biedni ? Efekt historii w tym drugiej wojny i komuny, ich inteligencja nie ma żadnego znaczenia

- Murzyni są biedni ? Efekt ich braku inteligencji, setki lat niewolnictwa i dziesiątki lat segregacji rasowej nie mają żadnego znaczenia.

@Ptrg: Tak.
Murzyni są biedni ? Efekt ich braku inteligencji, setki lat niewolnictwa i dziesiątki lat segregacji rasowej nie mają żadnego znaczenia.


@Ptrg: lewak be like: Murzyni afrykańscy niczego nie dowodzą, a fakt że amerykańscy mają nawet wyższe IQ w porówaniu z afrykańskimi nie ma żadnego znaczenia.
Czy Murzyni są biedni na tle innych mieszkańców USA, choć są w jednym cholera kraju i od kilkudziesięciu lat się im intensywnie pomaga? Absolutnie tak.


@Pantokrator: Od ilu lat? Kilkudziesięciu? No tak. Moja rodzina była biedna i niewykształcona zawsze. Chociaż to nie byli małointeligentni ludzie. Dopiero obecne pokolenie ma szansę coś pokazać. Mają wykształcenie i jakieś majątki. Moj mama rozwinęła skrzydła dopiero w wieku 50 lat, bo jak chciała jechać do
oja rodzina była biedna i niewykształcona zawsze.

Dopiero obecne pokolenie ma szansę coś pokazać


Wykształcenie dało się za komuny sensowne zdobyć, czegoś nauczyć też, ale fakt, tak czy owak była bieda, o podróżach i gromadzeniu majątku można było często pomarzyć. Do tego masa inżynierów i to często całkiem dobrych została przy okazji transformacji ustrojowej okrutnie wyruchana, ale nie mówmy, że nic się nie dało absolutnie - to nie znaczy, że nie uważam,
Efekt ich braku inteligencji, setki lat niewolnictwa i dziesiątki lat segregacji rasowej nie mają żadnego znaczenia.


@Ptrg: W Afryce sobie hasali wolno przez tysiące lat i co zbudowali? Gówno. A niewolnictwo było wszędzie, w Europie tak samo i jakoś to wygląda inaczej. Poza tym władcy afrykańscy byli pierwsi do sprzedaży swoich braci do niewoli, to były fundamenty ekonomii całych państw tam
@drzuo:

W Afryce sobie hasali wolno przez tysiące lat i co zbudowali? Gówno.

Czy ty w ogóle znasz historię Afryki? Wiesz, że tam powstawały i upadały imperia jak na terenie Polski jeszcze przysłowiowo latali z dzidami po lesie? XD

Poza tym władcy afrykańscy byli pierwsi do sprzedaży swoich braci do niewoli, to były fundamenty ekonomii całych państw tam

A jakie to ma znaczenie w kontekście tego, że byli niewolnikami? Czy jakby
a, ale nie mówmy, że nic się nie dało absolutnie - to nie znaczy, że nie uważam, że lata 90


@Pantokrator: Moja rodzina to świętokrzyska wieś. Jedyna ciotka co coś tam osiągnęła i jakoś żyła to ta co wyjechała do Warszawy

Dowody? Problemem Murzynów w USA jest ich własne zachowanie i społeczność, oparta na przestępczości i pogardzie dla ciężkiej pracy. Prawdziwy rasizm skończył się dawno temu, teraz to zjawisko nieistotne,


@
@Luks_x: no to ja ci mówię - Polacy są bandą durni, Murzyni niestety jeszcze gorszą. Czy wierzę, że będzie lepiej?
Mam wrażenie, że po latach cywilizowania, ostatnio ma miejsce postępujące zezwierzęcenie - wandalizm przybiera na sile, więcej chamstwa i przemocy. Może to tylko moją okolicę szlag trafia. Ale chyba nie jestem z tym odbiorem rzeczywistości sam.

ale jest też mnóstwo z "gorszej rasy" nic nie ustępując "lepszej rasie".


Ludzi należy oceniać
@drzuo: Upadły. Jak myślisz, czy europejskie imperia i ogólnie kolonializm miały z tym jakiś związek?
@Noniusz: XD To jeszcze porównaj jakaś starszą grażyne i ładną murzynkę a potem zobacz jak jest definicja cherypickingu.
@drzuo: Powtarzaj dalej te chatki a jak chcesz otworzyć oczy to wejdź sobie w ten link bo podejście ala chatki całkiem pięknie zaorał @LukaszLamza.
@Noniusz: A gdzie tak stwierdziłem? Inna sprawa, że z biologicznego punktu widzenia nie istnieje coś takiego jak rasy, różnice genetyczne są zbyt małe.
Czy wierzę, że będzie lepiej?

Mam wrażenie, że po latach cywilizowania, ostatnio ma miejsce postępujące zezwierzęcenie - wandalizm przybiera na sile, więcej chamstwa i przemocy. Może to tylko moją okolicę szlag trafia. Ale chyba nie jestem z tym odbiorem rzeczywistości sam.


@Pantokrator: Moim zdaniem mimo wszystko jest lepiej. Kwestie wandalizmu przemocy itp są i były. Pamiętam moje miasto w latach 90. Nie dało się bezpiecznie wyjść, dziś spokojnie można iść wszędzie,