Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie 4.5 roku. Przez ten czas byłem świadkiem dziesiątek, jeżeli nie setek afer i wiecie co? Ta z @robertt1969 jest z nich wszystkich najsmutniejsza.

Facet po początkowym (i zaskakującym) sukcesie jego zbiórek miał pełne prawo mieć nas wszystkich w dupie. Zawinąć kasę do kieszeni, wydać na leczenie córki, sprzęt elektroniczny czy nowy samochód i gówno byśmy o tym wiedzieli. Tak jak dziesiątki osób przed nim. Ale on tutaj został. Z całą swoją nieporadnością i szczerością zdobył od samego początku moje uznanie i szacunek. Właśnie przez tą jego szczerość zdecydowałem się zaangażować w kilka akcji mających na celu zebranie pieniędzy na leczenie czy rehabilitację Pauliny.

Robert z każdej złotówki którą zdobył na tym portalu od początku stara się uczciwie rozliczyć. Zorganizował stronę internetową, wrzuca tam wszystkie faktury, wrzuca zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych Pauliny na potwierdzenie, że te turnusy faktycznie się odbywają. Na stronie internetowej, na mikroblogu, na głównej na wykopie. Niby nic nadzwyczajnego - ot, dokumentuje na co poszły zebrane pieniądze. Coś co powinno być standardem tym standardem niestety nie jest. Ot - uczciwość.

I chyba właśnie ta uczciwość go zgubiła. Rozliczał się zbyt dokładnie, pokazał zbyt wiele. Bo zamiast schować kilka wątpliwych faktur do kieszeni, nie upubliczniać ich - chciał być uczciwy w tym wszystkim do końca. No i to się zemściło. Bo grupka osób które zapewne nigdy nie dały złotówki na leczenie Pauliny wzięła się za rozliczanie Roberta. Tutaj zrobiłeś to i to badanie niepotrzebnie. Tu i tu kupiłeś suplementy nie sprawdzając dokładnie ich składu. Tu i tu zrobiłeś źle to. Tam i tam zrobiłeś źle tamto. #!$%@?, że lekarze kazali. Było się z nami skonsultować. Bo my jesteśmy wykopki. My wiemy najlepiej. Bo rozlicza i ocenia się sprzed monitora najlepiej.

Wiesz co @robertt1969 ? Ja myślę, że ta cała afera to tylko i wyłącznie Twoja wina i ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Bo zamiast dymać wykopków na kasę jak są do tego przyzwyczajeni, to chciałeś wprowadzić nowy standard - być uczciwym i szczerym. A tego wykopki nie zniesom.

#pomagamypaulinie #afera #pomagajzwykopem #robertt1969 #wykop
  • 285
mnie martwi to, że @robertt1969 jest teraz wzięty na ruszt, za to że spróbował jakiś biorezonans


@konstelacjaniesamowitosci: jest brany na ruszt bo kręci, mówi że to lekarze polecali ten biorezonas te dziwne supliea nie chce wskazać jacy. Zaczął mówić że wszystko to z jego pieniędzy, że nie sprawdzał co podawał za leki swojej córce, że ma faktury ale nawet nie wie na jaki koszt? Tak się zachowuje odpowiedzialny człowiek że nic
Nie wiem czy korzystałeś z bankowości internetowej, ale odfiltrowanie wpływów bez wynagrodzenia to 10 sekund roboty.


@nowy_ja: korzystam i to nie jest 10 sekund jeśli nie nauczysz najpierw systemu które wydatki i wpływu należą do jakiej kategorii. Jeśli tego nie zrobisz to jest siermiężny burdel - szczególnie jak masz bardzo dużo akcji na koncie.

Oszustwo (art. 286)....

oszustwo kogo? twierdzisz że robert sobie zmyślił borelioze aby wyciągnąć pieniądze od ludzi? nie
Ruszcie głową dzbany broniące robsona69 że to nie jest normalne zachowanie. Jeżeli jacyś lekarze zalecają twojej córce "badania/zabiegi" i proszki które nie leczą, kosztują tysiące to normalny człowiek walczy o sprawiedliwość i by skazać tych ludzi, a on w ogóle nie próbuje z nimi walczyć i jeszcze ich kryje. Jak ktoś ma mózg to mu się powinna zapalić czerwona lampka.
systemu które wydatki i wpływu należą do jakiej kategorii.


@ediz4: ale mi chodzi o wpływy na prywatne konto, na które zbierał środki. Więc tylko z wpływów odfiltrowujesz emeryturę i gotowe.

oszustwo kogo? twierdzisz że Robert sobie zmyślił boreliozę aby wyciągnąć pieniądze od ludzi?

W dokumentacji na stronie Pauliny nie ma zdiagnozowanej boreliozy. Wielokrotnie w ostatnich dniach ludzie o to pytali i ani razu nie przedstawił dowodu na stwierdzoną boreliozę.
@nowy_ja: Mam nadzieję, że borelioza się nie potwierdzi, bo to okropna choroba. I Robert "badał" ją u jakiegoś szarlatana oszusta.
@Nighthuntero: Wiesz, do każdego. I dobrze, że w takich wypadkach patrzy się na ręce. Ale lepiej byłoby zrobić to wcześniej, kiedy to było "na świeżo".
@golomb13:

Odkrywanie niejasności =/= Troll -

Podesłać Ci screeny? Wiesz, jakie bagno nowy_ja robił pod tagiem #ciaza?

I jeszcze argument ze po 3ch
W dokumentacji na stronie Pauliny nie ma zdiagnozowanej boreliozy. Wielokrotnie w ostatnich dniach ludzie o to pytali i ani razu nie przedstawił dowodu na stwierdzoną boreliozę.


@nowy_ja: Jest tam test na borelioze w rachunkach. To że nie ma pisma stwierdzającego nie upoważnia Cię do sugerowania oszustwa - zbastuj trochę.
korzystam i to nie jest 10 sekund jeśli nie nauczysz najpierw systemu które wydatki i wpływu należą do jakiej kategorii. Jeśli tego nie zrobisz to jest siermiężny burdel


@ediz4: dlatego jak ktoś ma zamiar zbierać wydatki na potrzeby rozliczania, to wystarczy im od razu nadawać kategorię (np. obciążenie w aptece "leki", tankowanie benzyny "paliwo" itp, itd). To dziennie zajmie minutkę, a potem wyszukiwanie, to kilka sekund i masz pogrupowane i podsumowane
dlatego jak ktoś ma zamiar zbierać wydatki na potrzeby rozliczania, to wystarczy im od razu nadawać kategorię (np. obciążenie w aptece "leki", tankowanie benzyny "paliwo" itp, itd). To dziennie zajmie minutkę, a potem wyszukiwanie, to kilka sekund i masz pogrupowane i podsumowane na stronie bankowej od razu na potrzeby rozliczeń dla darczyńców. I nikt nie musi się wykręcać tym, że nie ma mu kto pomóc w porządkowaniu faktur itp.


@vostok: chłopie