Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie 4.5 roku. Przez ten czas byłem świadkiem dziesiątek, jeżeli nie setek afer i wiecie co? Ta z @robertt1969 jest z nich wszystkich najsmutniejsza.

Facet po początkowym (i zaskakującym) sukcesie jego zbiórek miał pełne prawo mieć nas wszystkich w dupie. Zawinąć kasę do kieszeni, wydać na leczenie córki, sprzęt elektroniczny czy nowy samochód i gówno byśmy o tym wiedzieli. Tak jak dziesiątki osób przed nim. Ale on tutaj został. Z całą swoją nieporadnością i szczerością zdobył od samego początku moje uznanie i szacunek. Właśnie przez tą jego szczerość zdecydowałem się zaangażować w kilka akcji mających na celu zebranie pieniędzy na leczenie czy rehabilitację Pauliny.

Robert z każdej złotówki którą zdobył na tym portalu od początku stara się uczciwie rozliczyć. Zorganizował stronę internetową, wrzuca tam wszystkie faktury, wrzuca zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych Pauliny na potwierdzenie, że te turnusy faktycznie się odbywają. Na stronie internetowej, na mikroblogu, na głównej na wykopie. Niby nic nadzwyczajnego - ot, dokumentuje na co poszły zebrane pieniądze. Coś co powinno być standardem tym standardem niestety nie jest. Ot - uczciwość.

I chyba właśnie ta uczciwość go zgubiła. Rozliczał się zbyt dokładnie, pokazał zbyt wiele. Bo zamiast schować kilka wątpliwych faktur do kieszeni, nie upubliczniać ich - chciał być uczciwy w tym wszystkim do końca. No i to się zemściło. Bo grupka osób które zapewne nigdy nie dały złotówki na leczenie Pauliny wzięła się za rozliczanie Roberta. Tutaj zrobiłeś to i to badanie niepotrzebnie. Tu i tu kupiłeś suplementy nie sprawdzając dokładnie ich składu. Tu i tu zrobiłeś źle to. Tam i tam zrobiłeś źle tamto. #!$%@?, że lekarze kazali. Było się z nami skonsultować. Bo my jesteśmy wykopki. My wiemy najlepiej. Bo rozlicza i ocenia się sprzed monitora najlepiej.

Wiesz co @robertt1969 ? Ja myślę, że ta cała afera to tylko i wyłącznie Twoja wina i ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Bo zamiast dymać wykopków na kasę jak są do tego przyzwyczajeni, to chciałeś wprowadzić nowy standard - być uczciwym i szczerym. A tego wykopki nie zniesom.

#pomagamypaulinie #afera #pomagajzwykopem #robertt1969 #wykop
  • 285
  • Odpowiedz
@ediz4: Wybrał złe miejsce. To "centrum medyczne" oferuje "zabiegi" alt-medowskie. To szarlataństwo, np. hydrokolonoterapia, biorezonans. Szkoda, że Robert dał się im nabrać.


@KRISSVector: Ja chętnie pójdę nawet do cocomo tylko zróbcie zrzutkę ¯_(ツ)_/¯

Dlaczego miałbym się przejmować
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Bo piszesz że dał się nabrać - więc odpowiadam że też się dam nabrać o ile nie za swoje.

Przecież to oczywiste że gość który od wielu lat ma kontakt z jedną chorobą i jej leczeniem nie odróżni szarlatanerii od medycyny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bolerioza - są już jakieś badania w tej sprawie czy dalej wiemy tylko tyle że były zbierane pieniądze na leczenie
  • Odpowiedz
@robertt1969 Po raz kolejny proszę o dane lekarza, który zalecił Ci biorezonans, a także suplementy sprzedawane przez firmę MLM po cenach znacznie przekraczającą wartość ich odpowiedników. Tego typu sugestie rażąco naruszają kodeks etyki lekarza, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku jakim powinni cechować się przedstawiciele tego zawodu.

By Ci uzmysłowić jak groźnym było zachowanie lekarza (o ile było realne, bo wciąż czekamy na personalia wskazanego lekarza) przytoczę humorystyczne przykłady w nawiązaniu do Twojego zawodu:

- Firma AntyPożarek Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją czujników antyczadowych modelu N0CHADF0RP0LKA 2137. Nie posiadają one żadnych atestów, nie działają, nie wykrywają czadu, a ich działanie polega na wydawaniu dźwięku w losowo zaprogramowanych pętlach, niezależnie od tego czy normy czadu przekraczają bądź też nieprzekraczają dopuszczalnych wartości.
  • Odpowiedz
@robertx: masz racje, ale podludzie uwielbiaja rozliczac ze wszytskiego innych, nawet jak widać z życia. Dla tych co wypisują te swoje pseudo mądrości: 3 wam w 4.... najlepszy jest @picasssss1 i on juz nawet wie co bedzie czulo dziecko, którego nie ma. A pomyślaleś, że może bedzie zdrowy, ze za 20 lat bedzie lekarstwo, zreszta jakim ty #!$%@? prawem śmieciu mówisz komuś jak będzie wychowywane jego dziecko. Śmieć z
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama:

Bo piszesz że dał się nabrać - więc odpowiadam że też się dam nabrać o ile nie za swoje.

Po prostu uwierzył, że to zadziała. "Lekarze" z takich miejsc wzbudzają zaufanie i dają nadzieję na poprawę stanu zdrowia nieinwazyjnymi metodami. Sporo ludzi się na to nabiera. Mnie za komuny tacy szarlatani "leczyli" bańkami, wodą z solą, naszyjnikiem z bursztynu, kasztanami pod materacem i jakimiś tabletkami z cukru. Byłam dziesięciolatką i miałam zapalenia ucha i spojówek, jedno po drugim. Cieszę się, że słyszę i widzę

Przecież to oczywiste że gość który od wielu lat ma kontakt z jedną chorobą i jej leczeniem nie odróżni szarlatanerii
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: a co mnie obchodzi co zrobili jacyś losowi strażnicy.

Serio nie wiem, wiem dlaczego sprawdziłem co jest pod tym adresem....

A ja wiem po co. Aby doprowadzić do linczu bo koleś mieszka w ładnym domu (o ile faktycznie to ten dom) a jak wiemy zawiść to dość popularna wada narodowa.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: a co mnie obchodzi co zrobili jacyś losowi strażnicy.


Serio nie wiem, wiem dlaczego sprawdziłem co jest pod tym adresem....
A ja wiem po co. Aby doprowadzić do linczu bo koleś mieszka w ładnym domu (o ile faktycznie to ten dom) a jak wiemy zawiść to dość popularna wada narodowa.

@ediz4: Tak jak uniżoność czy też wychylanie się z szeregu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ten lekarz jest polecany przez Polskie Stowarzyszenie Chorych Na Boreliozę jako podobno spec od tych spraw. Pojechaliśmy do tego lekarza z testami robionymi między innymi za granicą. Lekarz na podstawie testów i własnych ustaleń zalecił kurację ILADS którą prowadziliśmy przez 2 lata stąd taka ogromna ilość antybiotyków na fakturach. Nie mamy żadnej karty informacyjnej z tej wizyty, tak funkcjonują gabinety prywatne.... zapewne w jej papierach jest jakaś informacja ale nam żadnego dokumentu
  • Odpowiedz