Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie 4.5 roku. Przez ten czas byłem świadkiem dziesiątek, jeżeli nie setek afer i wiecie co? Ta z @robertt1969 jest z nich wszystkich najsmutniejsza.

Facet po początkowym (i zaskakującym) sukcesie jego zbiórek miał pełne prawo mieć nas wszystkich w dupie. Zawinąć kasę do kieszeni, wydać na leczenie córki, sprzęt elektroniczny czy nowy samochód i gówno byśmy o tym wiedzieli. Tak jak dziesiątki osób przed nim. Ale on tutaj został. Z całą swoją nieporadnością i szczerością zdobył od samego początku moje uznanie i szacunek. Właśnie przez tą jego szczerość zdecydowałem się zaangażować w kilka akcji mających na celu zebranie pieniędzy na leczenie czy rehabilitację Pauliny.

Robert z każdej złotówki którą zdobył na tym portalu od początku stara się uczciwie rozliczyć. Zorganizował stronę internetową, wrzuca tam wszystkie faktury, wrzuca zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych Pauliny na potwierdzenie, że te turnusy faktycznie się odbywają. Na stronie internetowej, na mikroblogu, na głównej na wykopie. Niby nic nadzwyczajnego - ot, dokumentuje na co poszły zebrane pieniądze. Coś co powinno być standardem tym standardem niestety nie jest. Ot - uczciwość.

I chyba właśnie ta uczciwość go zgubiła. Rozliczał się zbyt dokładnie, pokazał zbyt wiele. Bo zamiast schować kilka wątpliwych faktur do kieszeni, nie upubliczniać ich - chciał być uczciwy w tym wszystkim do końca. No i to się zemściło. Bo grupka osób które zapewne nigdy nie dały złotówki na leczenie Pauliny wzięła się za rozliczanie Roberta. Tutaj zrobiłeś to i to badanie niepotrzebnie. Tu i tu kupiłeś suplementy nie sprawdzając dokładnie ich składu. Tu i tu zrobiłeś źle to. Tam i tam zrobiłeś źle tamto. #!$%@?, że lekarze kazali. Było się z nami skonsultować. Bo my jesteśmy wykopki. My wiemy najlepiej. Bo rozlicza i ocenia się sprzed monitora najlepiej.

Wiesz co @robertt1969 ? Ja myślę, że ta cała afera to tylko i wyłącznie Twoja wina i ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Bo zamiast dymać wykopków na kasę jak są do tego przyzwyczajeni, to chciałeś wprowadzić nowy standard - być uczciwym i szczerym. A tego wykopki nie zniesom.

#pomagamypaulinie #afera #pomagajzwykopem #robertt1969 #wykop
  • 285
@robertx: mnie martwi to, że @robertt1969 jest teraz wzięty na ruszt, za to że spróbował jakiś biorezonans. Chłop się że wszystkiego uczciwie rozliczył a wykopki teraz chcą zniszczyć człowieka.

Zza komputera wszystko jest takie łatwe i czarno-białe ale w obliczu choroby, aby pomóc osobie którą się kocha człowiek jest spróbować nawet niepopularnych metod leczenia. To wszystko w intencji pomocy, aby komuś ulżyć.
Wyk0pki nie zrozumieją ( ͡° ʖ̯ ͡
@oregon24: Bo tu są same emocje. Wyzywanie. Obrażanie. Nikogo nie interesuje prawda. Powielane są kłamstwa (jak np. z laptopem - sam nowy ja - to robi, a Laptopa Robert dostał ostatecznie od NaprawyLaptopów... ale zadał pytanie... tragedia...).

Wyciąga się jakieś faktury na antykoncepcje, powiela kłamstwa i manipuluje. I podnosi zarzut, że Robert nie chce się "odnieść".

Pomyśl, że w firmach na takie sytuacje są zatrudniane całe działy, które odpowiadają równolegle, a
@Indorek1906: tu nie chodzi o to z kim pójdzie, tylko o to, że dzieciak ma przewalone już na starcie. będzie się od niego wymagać w przyszłości zajęcia się chorą matką, a jeżeli spróbuje się wyłamać i postawi na swój rozwój i karierę będzie automatycznie potępione przez resztę rodziny. To jak stworzenie sobie niewolnika. Nigdy w życiu bym tego nie zrobiła swojemu dziecku, a jeżeli chorobę by u mnie wykryto już po
@picasssss1: Powinien. Z drugiej strony przez X lat nikt o to nie zapytał, dziś nowy_ja chcial odpowiedzi po 10 minutach... i nawet jak jakieś otrzymywał, to olewał i zaczynał od nowa, aż znalazł odpowiednią grupę frustratów.

Poczytaj jego posty. Są pełne radości ;] on się po prostu jara tym, że jest w centrum uwagi... ale powiela kłamstwa, które Robert dementował... ale nie pasują do afery.