Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #kredyt , potrzebuję porady.

Razem z #rozowypasek (w statusie: żona) kupiliśmy mieszkanie od dewelopera. Płatność rozłożona na cztery transze - dwie już zapłacone, trzecia do końca marca, czwarta do końca listopada. Pierwsze trzy transze pokrywamy z wkładu własnego, ostatnią musimy dokredytować, ale kwota kredytu nie będzie zbyt wysoka (ok. 100k). Jako że kredyt potrzebuję dopiero na koniec listopada, to wnioskować o niego powinienem najwcześniej dopiero za jakieś pół roku.

I tutaj pojawia się problem, gdyż zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji do pewnej firmy, co może skutkować tym, że dostanę tę robotę. Xd Obecnie jestem zatrudniony na UoP na czas nieokreślony z pensją 14k brutto, różowa 7k, więc z kredytem nie powinno być problemu. Natomiast oferta, na którą myślę zaaplikować to B2B z 6-miesięcznym okresem próbnym. Dodatkowo mam 3 miechy wypowiedzenia, więc łatwo policzyć, że w momencie wnioskowania o kredyt będę albo na wypowiedzeniu, albo na próbnym B2B w nowej firmie. xD Oczywiście zarobki w nowej firmie byłyby większe niż obecnie, ale z tego co wiem banki niespecjalnie przychylnie patrzą na umowy na czas określony/próbny, niezależnie od kwoty zarobków.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Odłożyć zmianę pracy do momentu otrzymania kredytu? Czy olać i wnioskować mimo ewentualnego okresu próbnego, bo zarobki są na tyle wysokie, że bank i tak przyzna kredyt? A może różowa powinna wziąć kredyt tylko na siebie (nawet nie wiem czy jest taka możliwosć skoro mieszkanie jest na nas oboje i mamy wspólnotę majątkową), bo ze swoją pensją też powinna bez problemu dostać.

Oczywiście zawsze jest szansa, że nie dostanę roboty. xd

#kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #programista15k #banki #zarobki #pracbaza #pieniadze
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@u-kill-u-homo: Może warto jednak kredyt brać na żonę (a Ty jako żyrant) ze względu na to:

Klienci, którzy otrzymali pozytywną decyzję kredytową powinni dokładnie zapoznać się z zapisami umowy kredytowej, która przedstawia wszelkie wymagania nałożone przez bank. W wielu umowach znajdują się zapisy obligujące Klientów do informowania instytucji o wszelkich zmiana miejsca zatrudnienia. Tak wygląda teoria. W praktyce okazuje się jednak, iż wielu kredytobiorców nie przekazuje powyższych informacji do banku.
  • Odpowiedz
Zajmuję się kredytami hipotecznymi zawodowo. Pojawiło się w tym temacie mnóstwo mitów dotyczących kredytów hipotecznych i wprowadzających w błąd porad.

@Pantegram: Nie ma możliwości, aby ktokolwiek był żyrantem przy kredycie hipotecznym. Takie rozwiązanie nigdzie nie jest akceptowane.

Możliwe jest przystąpienie do kredytu z innymi osobami, jednak każda z nich będzie współkredytobiorcą. Oznacza to, że każda z nich będzie miała badaną zdolność kredytową, a także będzie solidarnie odpowiadała za
  • Odpowiedz
Beka z tych kalkulatorów. Albo nie można wpisać całej swojej pensji, bo max dochód kończy się na 20k i nie da się wpisać więcej, albo tak jak tutaj - kredyt capuje się na 2kk xD


@Hatespinner: Nie do końca rozumiem, co masz na myśli. Ten kalkulator nie ogranicza maksymalnego dochodu do 20 000 zł. Ograniczenie kwoty kredytu wynika ze specyfiki produktu - w mBanku maksymalna kwota kredytu to 2 000
  • Odpowiedz
@marcpol: Ale czytaj ze zrozumieniem co napisałem. Napisałem że inne ograniczają kwotę do 20k na przykład. A jak maksymalny kredyt to 2kk to trochę słabo.


@Hatespinner: W innych bankach istnieje możliwość uzyskania większej kwoty kredytu, jednak ich kalkulatory nie są dostępne w Internecie. Tylko mBank udostępnia wewnętrzny kalkulator zdolności kredytowej. Dokładnie ten sam jest używany przez pracowników banku. Na dalszym etapie analizy w przypadku zakwalifikowania do grona ryzykownych
  • Odpowiedz
@u-kill-u-homo: W PKO BP w 2018 roku było tak, że podpisywało się umowę od której było 6 miesięcy na uruchomienie kredytu, następnie od wypłaty pierwszej transzy, która była uruchomieniem kredytu, naliczane były same odsetki od tej transzy. Kredyt z kapitałem spłacany był po wypłacie wszystkich środków. Termin na wpłatę ostatniej transzy jest z końcem listopada, ale to jest termin graniczny. Spróbuj zrobić to tak, że starasz się teraz o kredyt.
  • Odpowiedz