Wpis z mikrobloga

#grafika #grafikakomputerowa ##!$%@? #pracbaza #freelance ##!$%@? #bekazpodludzi
Pisałem to kuhwa ze 120 razy ale takie patologi nie mogę rozchodzić - to jest po prostu żenada w hoooy.....
Siedzisz na tych #!$%@? grupach z zleceniami dla grafików.
Jakaś baba pisze że potrzebuje złożyć do kupy ulotke/menu jakiejś budki z kebabem.........
1. 100 chętnych
2. Komentarze typu że za 500 zł lub 150zł/h nie opłaca mi się otwierać laptopa. Czy ci ludzie kuhwa nie rozumieją że jest coś takiego jak: rywalizacja cenowa oraz jakościowa. Ja pi3rdole to że ty nie zrobisz tego za 500 zł nie oznacza że ktoś tego nie zrobi za 50 albo kuhwa za darmo do portfolio. Jeszcze mnie rozpi3rdala to jak ci debile liczą tak samo jakąś jedno osobową działalność w #!$%@? Małym która upadnie po roku do pokroju jak by robili conajmniej kampanie reklamową dla KFC.
Tak samo jest kuhwa ze stronami internetowymi. Baba chce stronę bo otworzyła sobie salon do paznokci w mieście 5k mieszkańców... i odrazu kuhwa debile piszą że 2 tysiące to minimum - kuhwa ja taką stronę bym zrobił za 200 zł nawet dla samego uczenia się pisania i projektowania stron dla "żywego klienta" a nie dla czegoś z głowy.
3. Ciul ktoś napisał komentarz typu "zrobię to dla pani w 30 min/ zrobię za 100 zł / zrobię do portfolio" to kuhwa dostaje 50 odpowiedzi:
- co 100 zł wez kuhwa nie psuj rynku chyba 100zł/h miałeś na myśli
- mają kuhwa czelność wchodzić na kogoś portfolio wyciągać pracę na dyskusję i pisać w stylu "no nie dziwię się że takie niskie ceny jak takie ch0jowe prace robisz".....
- no za taką cenę jak podają i czas to na pewno pani nie będzie zadowolona
4. Czy ci debile nie rozumieją że jest coś takiego jak wolny rynek i j3bana budka z kebabem nie potrzebuje menu z wodotryskami z natryskowym zdobieniem złotem lub srebrem. Serio do mnie się zgłaszają ludzie co chcą po prostu wizytówkę bo niewiedzą jak się za to zabrać...i za 500 sztuk wizytówek (które drukuje w drukarni za internetowej za 50 zł) wraz z projektem biorę maks 100 zł. Bo to są ludzie pokroju Pana Edka który czyści kominy a nie j3bany MaDonald.
5. A jeszcze jedno No i oczywiście kuhwa jak LOGO to dodatkowo 1000 zł bo trzeba zrobić księge znaku... no oczywiście Pani w kwiaciarni w #!$%@? Małym koniecznie musi mieć księge znaku żeby wiedzieć jak operować jej logo... bo użyje go 2 razy w życiu do powieszenia baneru nad drzwiami i do drukowania wizytówek/ulotek.
  • 68
Oj wcale nie zawsze tak jest. Strona ladujaca sie na smartfonie 40 sekund teoretycznie dziala, ale praktycznie nie, bo nikt nie bedzie tak dlugo czekac. Tak samo konfigurator wizualny samochodu, ktory obciaza system bardziej od gry w najnowsze Call of Duty. Autentyczne przypadki bubli, ktore moja firma teraz poprawia po innych.


@Vielokont: Tak, ale nawet tutaj Kowalski czy inny Janusz wkurzą się, gdy będzie się ładować za długo :)
@loczyn: Oczywiscie, dlatego zamowili (i placa za) poprawki u innych wykonawcow. Nie zmienia to faktu, ze teoretycznie wszystko dzialalo i spelnialo zalozenia, a ze w praktyce bylo ulepem z gowna? Chcialbym moc chociaz powiedziec, ze pracownicy odpowiedzialni za przyjecie tego badziewia u klienta poniesli jakies konsekwencje, ale dalej tam wesola robia i generuja kolejne straty. A firma musi sprzedac kilkaset dodatkowych samochodow, zeby je pokryc. Nie mowiac juz o tym, ze
@loczyn: Nie wiem żeby cię mniej serduszko bolało to np. 80% restauracji na Krupówkach mają zamknąć ?
Po drugie pokaż mi chociaż 5 grafik miast gdzie są wywieszone reklamy wszędzie i są to tak zaj3biste reklamy że nie szpecą otoczenia.
@CygaroZwasem: a ty jesteś upośledzony umysłowo ?
W tym poście pisze o tym że ktoś mi "zabrania" sprzedawać mojejy pracy za 5 zł bo niszczę rynek....

W poście który ty zacytowałeś czepiam się Brajanka który Wrzuci już wyciętą postać z fortnajta i wstawi ją na nie swoje tło ściągnięte z neta nie przypi3rdalam się ile za to bierze tylko że tak naprawdę ściąga hajs za nie swoją pracę.
@Smythsik: ja się nie cenie w ogóle - bo z tych grupek miałem naprawdę tylko kilka zleceń. Raczej jestem tam z ciekawości i bardziej liczę na coś z WWW żeby się uczyć czegoś dla żywej osoby tak jak wcześniej powiedziałem.
@samuraj24:
Nikt Ci nie zabrania przeciez, to, ze Cie jakas 'Samanta' graficzka skomentuje, ze za tanio - ignoruj - albo lepiej - zablokuj, jak Ci nie pasuje. Nie wiem o co taka spina, ze ktos cos w Internecie powiedzial xD

Poruszyles tez inna kwestie, kultura i zachowanie w tych grupach to dno totalne, nie ogarniam, jak ludzie moga komentowac w taki sposob o ktorym piszesz, podpisujac sie swoim imieniem i nazwiskiem,
@samuraj24:

"Dumping, ujęty jako sprzedaż towarów i usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia albo ich odsprzedaż poniżej kosztu zakupu w celu eliminowania innych przedsiębiorców, stanowi według art. 15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 r.[5] czyn nieuczciwej konkurencji, będący jednym z opisanych przykładów utrudniania innym przedsiębiorcom dostępu do rynku. "

Just sayin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@loczyn: to o czym piszesz już się stało i #!$%@?, ale wydaje mi się że to trochę kwestia polskich realiów, a ludzie są coraz bardziej świadomi. Kilka lat tenu jak rzucałem kwotę za logo 500zl to był lament i zdziwienie, a dzisiaj jak rzucam 1500-2000 to jest coraz więcej zrozumienia i świadomości że profesjonalne usługi tyle kosztują i nie jest to kwota z kosmosu. Ale to może być też kwestia tego