Wpis z mikrobloga

#grafika #grafikakomputerowa ##!$%@? #pracbaza #freelance ##!$%@? #bekazpodludzi
Pisałem to kuhwa ze 120 razy ale takie patologi nie mogę rozchodzić - to jest po prostu żenada w hoooy.....
Siedzisz na tych #!$%@? grupach z zleceniami dla grafików.
Jakaś baba pisze że potrzebuje złożyć do kupy ulotke/menu jakiejś budki z kebabem.........
1. 100 chętnych
2. Komentarze typu że za 500 zł lub 150zł/h nie opłaca mi się otwierać laptopa. Czy ci ludzie kuhwa nie rozumieją że jest coś takiego jak: rywalizacja cenowa oraz jakościowa. Ja pi3rdole to że ty nie zrobisz tego za 500 zł nie oznacza że ktoś tego nie zrobi za 50 albo kuhwa za darmo do portfolio. Jeszcze mnie rozpi3rdala to jak ci debile liczą tak samo jakąś jedno osobową działalność w #!$%@? Małym która upadnie po roku do pokroju jak by robili conajmniej kampanie reklamową dla KFC.
Tak samo jest kuhwa ze stronami internetowymi. Baba chce stronę bo otworzyła sobie salon do paznokci w mieście 5k mieszkańców... i odrazu kuhwa debile piszą że 2 tysiące to minimum - kuhwa ja taką stronę bym zrobił za 200 zł nawet dla samego uczenia się pisania i projektowania stron dla "żywego klienta" a nie dla czegoś z głowy.
3. Ciul ktoś napisał komentarz typu "zrobię to dla pani w 30 min/ zrobię za 100 zł / zrobię do portfolio" to kuhwa dostaje 50 odpowiedzi:
- co 100 zł wez kuhwa nie psuj rynku chyba 100zł/h miałeś na myśli
- mają kuhwa czelność wchodzić na kogoś portfolio wyciągać pracę na dyskusję i pisać w stylu "no nie dziwię się że takie niskie ceny jak takie ch0jowe prace robisz".....
- no za taką cenę jak podają i czas to na pewno pani nie będzie zadowolona
4. Czy ci debile nie rozumieją że jest coś takiego jak wolny rynek i j3bana budka z kebabem nie potrzebuje menu z wodotryskami z natryskowym zdobieniem złotem lub srebrem. Serio do mnie się zgłaszają ludzie co chcą po prostu wizytówkę bo niewiedzą jak się za to zabrać...i za 500 sztuk wizytówek (które drukuje w drukarni za internetowej za 50 zł) wraz z projektem biorę maks 100 zł. Bo to są ludzie pokroju Pana Edka który czyści kominy a nie j3bany MaDonald.
5. A jeszcze jedno No i oczywiście kuhwa jak LOGO to dodatkowo 1000 zł bo trzeba zrobić księge znaku... no oczywiście Pani w kwiaciarni w #!$%@? Małym koniecznie musi mieć księge znaku żeby wiedzieć jak operować jej logo... bo użyje go 2 razy w życiu do powieszenia baneru nad drzwiami i do drukowania wizytówek/ulotek.
  • 68
@sprzedafcaMakaronu: hipotetycznej sytuacji ?? Wejdź sobie na te grupy co 3 zlecenie jest takie.
Co to jest k0rwa szanowanie swojego czasu ?
Bo nie zrobisz j3banej ulotki za mniej niż 500 zł i nie pozwalasz zrobić jej innej osobie, jednocześnie wyśmiewając jej poziom prac ?
Ch0j to ludzie nie szanują siebie bo pracują za najniższą krajową na kasie w sklepie ?
@samuraj24: żeś się jeszcze stron internetowych przyczepił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie piszą 2 tys minimum bo jak pracują w zawodzie i zrobią to dobrze to raczej bez sensu przyjmować coś za gorsza stawkę niż w pracy, jak ktoś chce byle co to student jakiś który nie pracuje chętnie zrobi ale jakość będzie zastanawiająca. Inna opcja w tym przypadku to jak ktoś ma gotowy szablon i pozmienia
@samuraj24: Nie czytam takich grup.
"nie pozwalasz zrobić jej innej osobie" - to nie zleceniodawca wybiera kto mu zrobi projekt/cokolwiek?

Ogólnie tu raczej chodzi o jakiś amatorów za 100 zł którzy mają niski poziom i ludzi którzy z tego żyją - ktoś dla kogo jest to utrzymanie nie zrobi tego poniżej jakiejś kwoty, bo to jest nieopłacalne, a robienie żeby robić to bez sensu.

Podałeś przykład strony jakiejś fryzjerki za 200
@samuraj24: nikt rozsądny nie siedzi na tych grupach dla cebularzy i specjalistów, którzy biorą 3zł za godzinę pracy. Ja wchodzę tam tylko dla poprawienia humoru i ew. wysmiania biedaków z ich stawek.

O psucie rynku ich nie posądzam, bo to nawet już nie jest ten sam rynek xD

PS. Mam nadzieję, że tak nie myślisz i to tylko bait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@samuraj24: Jak dalej chcesz sie taplac w takich grupach, to pisz od razu prywatna wiadomosc do potencjalnego klienta - wiekszosc tych ludzi robi kopiuj/wklej z linkiem do swojej pozal sie Boze portfolio w komentarzu i tyle xD

Jak Ci sie chce trollowac te grupy, to wysylaj linki do najtanszej oferty znalezionej w necie (nie wiem, jakies 150 wizytowek z projektem + druk za 60 zl na przyklad) i obserwuj gownoburze w
@samuraj24: To jest psucie rynku. Wiesz dlaczego ten rynek łatwo zepsuć, a np IT nie?
Bo wyczucie sztuki każdy ma inne. Dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy, żeby było ciut powyżej gówna i będzie zachwycony, tylko obiektywnie to nie jest dobre wyjście, dlatego powinno zatrudniać się wykwalifikowanych doświadczonych specjalistów, którzy nie tylko zrobią dobrą robotę, ale nauczą Cię dlaczego to dobra robota.
W IT jest o tyle prościej, że albo działa, albo
@loczyn: Co ty pitolisz.......
Jakie psucie rynku...
Jeszcze mi powiedz że trzeba mieć doktora magistra inżyniera z grafiki komputerowej żeby zrobić ulotkę dla zasranej budki z lodami w jakiejś czarnej dziurze...
To jest po prostu wolny rynek i usługi jak każde inne.
Ktoś ci zrobi posadzkę w WC za 1000 zł a ktoś za 5000 zł - to twoja decyzja kogo bierzesz.
A nie jakieś tępe dziby piszą rzeczy:
- za
W IT jest o tyle prościej, że albo działa, albo nie działa. Ktoś chce aplikację z konkretnymi fjuczerami i albo będą działać, albo nie, jest 1-0.


@loczyn: Oj wcale nie zawsze tak jest. Strona ladujaca sie na smartfonie 40 sekund teoretycznie dziala, ale praktycznie nie, bo nikt nie bedzie tak dlugo czekac. Tak samo konfigurator wizualny samochodu, ktory obciaza system bardziej od gry w najnowsze Call of Duty. Autentyczne przypadki bubli,