Wpis z mikrobloga

tu jest ból dupy o to że kogoś stać na kupno mieszkania, doprowadzenie go do lepszego stanu wizualnego i sprzedanie drożej? Czy ja czegoś nie zrozumiałem? I jeszcze nazywacie ich januszami? xD

Kupić taniej sprzedać drożej stare jak świat, kojarzę jak jakiś sprzedawca oferował gry po niższej cenie niż inni bo leciał w uja z podatkami to był powszechny zachwyt nad jego "przedsiębiorczością"

Z uczciwie zarabiających ludzi robicie januszów a zwykłych oszustów stawia się na piedestale

To dopiero początek istnienia tego tagu więc może zbyt wcześnie na krytykę bo nie wiem jak się przyjmie ale takie odnoszę wrażenie jak napisałem

#natropieflipperow
  • 84
@qwertty321: Weź odstaw ten wolny rynek, bo ci szkodzi. Następnie zastanów się, czy jedno z podstawowych dóbr człowieka, zapewniające mu poczucie stabilności i schronienia powinno być obiektem spekulacji? Mieszkania to nie meble, samochód czy nóż. Musisz je posiadać, jeżeli oczywiście nie jesteś gówniarzem z wykopu, który jeszcze nie musi się o to martwić, bo mama prasuje ci gacie xD.
@qwertty321: Najpierw by ograniczać doprowadźmy do sytuacji, gdzie nie brakuje dwóch milionów mieszkań, a rynek wynajmu i deweloperki nie jest oblężony przez scentralizowanych, wielkich graczy, którzy mieszkania traktują jako bezwzględny obiekt zarobkowy.

Tak, mieszkanie uważam za podstawowe dobro człowieka żyjącego w nowożytnim świecie. Każdy, kto myśli realnie o tworzeniu własnego rozdziału, założenia rodziny bądź po prostu chce samostanowić o sobie pragnie mieć choć najmniejszy kawałek osobistych czterech ścian. Już nie bawmy
@Iskaryota no dobra, ale fakty są takie że jeśli chodzi o duże miasta to nie jest problem wyłącznie polskiej gospodarki - dostęp do opieki medycznej jest opłacany z budżetu państwa a mieszkania - bardzo ogólnie mówiąc nie są

Ciągle nie dałeś rozwiązania tylko sugerujesz mi jakieś korwinistyczne bzdury o wolnym rynku ¯_(ツ)

Jeżeli ktoś radzi sobie na tyle że ma odpowiednią ilość pieniędzy to naprawdę jest powód do pogratulowania mu, można
@qwertty321: A co do tagu, który stworzyłem to tak jak kolega @graf_zero wspomnial. Chodzi tu bardziej o fałszywe historie, wszędobylskie ulotki, byleby wyrwać taniej mieszkanie od osób starszych, które nie mają kompletnie pojęcia o cenach mieszkań na rynku wtórnym. Sądziłem, że to problem Poznania, ale jak widać na tagu, takie ulotki są praktycznie w całej Polsce. Trochę to jest chore, czyż nie?
@graf_zero: W Poznaniu, całe rataje zasypane ulotkami, gdzie mieszkańcami w 50% są starsi ludzie. A poza tym skoro jest moda, to chyba musi działać to jednak na swój sposób? Nie ma praktycznie dnia abym nie wyjmował ulotki ze skrzynki pocztowej.
@qwertty321: ale mam bekę. Systemy mieszkań budowanych przez państwo istnieje we Francji, Anglii, Irlandii. Wykop się śmieje, że są tam "strefy no go" i w ogóle Francja upada, ale dziwnym zbiegiem okoliczności te "strefy no go" to właśnie są te budowane przez państwo osiedla dla tych którzy nie potrafili zarobić na własne mieszkanie. Myślicie że w Polsce byłoby inaczej? Chyba nigdy nie widzieliście bloku z mieszkaniami socjalnyki w Polsce z bliska.