Wpis z mikrobloga

tu jest ból dupy o to że kogoś stać na kupno mieszkania, doprowadzenie go do lepszego stanu wizualnego i sprzedanie drożej? Czy ja czegoś nie zrozumiałem? I jeszcze nazywacie ich januszami? xD

Kupić taniej sprzedać drożej stare jak świat, kojarzę jak jakiś sprzedawca oferował gry po niższej cenie niż inni bo leciał w uja z podatkami to był powszechny zachwyt nad jego "przedsiębiorczością"

Z uczciwie zarabiających ludzi robicie januszów a zwykłych oszustów stawia się na piedestale

To dopiero początek istnienia tego tagu więc może zbyt wcześnie na krytykę bo nie wiem jak się przyjmie ale takie odnoszę wrażenie jak napisałem

#natropieflipperow
  • 84
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:

Drogie Mirki, zapominacie o jednym fakcie - nie ma potrzeby posiadania mieszkania na własność.

Strasznie krótkowzroczne spojrzenie. Przy polskiej emeryturze to jest konieczność, przy zarobkach części Polaków też.
  • Odpowiedz
@pokustnik:

Daj spokój, będziesz dyskutować z komunistami z zerową wiedzą ekonomiczną? Tych od ,,MIESZKANIE PRAWEM, NIE TOWAREM”?

To margines społeczny nie reprezentujący nikogo i będący głośny tylko w sieci. Tak jak kiedyś było z Korwiniątkami ¯\(ツ)/¯

Mieszkanie jest i prawem i towarem równocześnie, ale dyskusja nie jest o samy fakcie istnienia spekulacji tylko o ogłoszeniach z fałszywymi informacjami.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:

Jak emeryta nie stać na samodzielne utrzymanie to może warto powrócić do idei domów wielopokoleniowych? Przy okazji rozwiąże się problem opieki nad małymi dziećmi.

Nie wszystkie dzieci tego chcą, zresztą to się udaje tylko wtedy, kiedy przy zakładaniu rodziny jesteś w stanie sobie pozwolić na własny dom.
  • Odpowiedz
@qwertty321: już napisałem to wcześniej, ale niedługo na mirko będą piętnować ludzi co prowadzą warzywniaki, bo kupują ziemniaki w hurcie i sprzedają 3 razy drożej. Jak ktoś śmie śmieć narzucać swoją marżę na towar pierwszej potrzeby!!!!

I te śmieszne teksty, że oni kupujo mieszkania od starszych ludzi poniżej ceny rynkowej bo ich oszukujo. Tak, dają emerytowi GHB i prowadzą do notariusza, żeby sprzedał mieszkanie za 100zł.
  • Odpowiedz
@qwertty321: Nie ma nic złego w kupieniu okazji i sprzedania drożej. Chodzi o formę i treść ulotek, które wyglądają jak zwykłe kartki wyrwane z zeszytu, pobazgranr przez przedszkolaka z błagalnym tekstem o poszukiwaniu mieszkania przez nowożeńców, których bombelek jest w drodze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota no ale co w tym złego? Mieszkanie tak jak i samochód, obraz czy inne krypto - nikt nie każe Ci posiadać mieszkania, możesz wynajmować, gdybym miał więcej środków a mieszkania w Krakowie nie byłyby takie drogie to sam bym flippowal aby sobie dorobić
  • Odpowiedz
@Iskaryota: znam mnóstwo osób, które z oszczędności kupowali ruiny mieszkań, remontowali i sprzedawali z zyskiem, wcale nie byli wielkimi graczami. Poza tym od zarobku na takim mieszkaniu też odprowadza się podatek, a ono w lepszej postaci wraca na rynek, więc o co chodzi?

Pracowałem nawet w biurze nieruchomości, w którym gość szukał inwestorów, brał kredyty, zbudował pierwsze osiedle, a teraz buduje kilka na raz i przed 30 stuknęła mu pierwsza
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: warzywniaki nie wrzucają do skrzynek ulotek w stylu "chora babcia sprzedaje warzywa, brakuje jej na leki", więc twój przykład jest z dupy. Dzięki temu tagowi uświadomiłem kilka osób, że te ulotki wcale nie są dziełem osób prywatnych, a specjalistów zajmujących się flippingiem. Takie ulotki powodują, że ludzie opuszczają gardę, przez co są bardziej podatni na różne techniki manipulacji wpływające na realizację celu flippera - uważam, że to nie fair.
  • Odpowiedz
@hanksters:

Rozumiem że kluczową informacją w procesie sprzedaży mieszkania jest to komu się to mieszkanie sprzedaje i od tego uzależnić jego cenę, tak?

Jak Janusz lat 55, to 300k, ale jak Asia i Franek, to 250k? Jeśli ktoś ma takie podejście, to jest zwyczajnie debilem.
  • Odpowiedz
@qwertty321: to tag gdzie ofiary losu same się oznaczają, najlepiej czarnolistowc.
Dziure 2 mln brakujących mieszkań może załatać tylko i wyłącznie wolnym rynkiem. Jakakolwiek regulacja będzie to tylko pogarszać. Jeśli ktoś myśli że socjalne mieszkania rozwiążą problem to pozdro dla niego, niech się przejedzie do Bytomia do dzielnicy karb albo bobrek po 22 XD
  • Odpowiedz
@qwertty321: To co opisałeś jest ok, pod warunkiem że chodzi o malowanie ścian i wypranie firanek. Niestety jeśli w grę wchodzi poważniejszy remont, to wielu inwestorów "przesadnie oszczędza" na materiałach, żeby nie powiedzieć, że oszukują.
Klasycznym przykładem jest wymiana ostatnich 10cm przewodów elektrycznych. Przyjeżdża klient i pyta w jakim stanie jest instalacja. Oszust-inwestor odpowiada "Paaanie, dopiero co była wymieniana, odkręć Pan gniazdko i zobacz Pan, że kable są nowiutkie". I
  • Odpowiedz
@qwertty321: we flipie samym sobie nie ma nic złego, problem z fliperami jest taki, że rzeczywiście są Januszami. W momencie gdzie na rynku konkurencja jest duża, a cena metra mieszkania z rynku wtórnego szybuje w gore szybciej niz z rytku pierwotnego, flipperzy zamienili się z przedsiębiorców w hieny próbujące wydrzec każda złotówkę często kosztem jakości wykonania, nastawieni na efekt wow. Oszukują swoimi karteczkami "szukam dla siebie pięknego domku" w tej
  • Odpowiedz
od kiedy mieszkanie jest podstawowym dobrem człowieka?


@qwertty321:
Odkąd państwo nie pozwala ci mieszkać po jaskiniach? Przecież w lesie ci nie wolno nawet namiotu rozbić legalnie. Nie ma tego napisanego wprost, ale przez ogromną liczbę ograniczeń i limitów zachowań w przestrzeni publicznej de facto w Polsce nie wolno być bezdomnym. Musisz mieć mieszkanie (wynajęte albo własne), żeby w Polsce żyć
  • Odpowiedz
@Bellie: bez przesady, ludzi robiących flipy nie ma aż tak dużo, to nie jest jakaś scentralizowana mityczna horda czy korporacja, każdy ma jakiś nieograniczony kapitał. W Gdańsku na przykład rynek jest trudny, a mieszkań do lekkiego remontu w starych blokach i kamienicach wisi sporo. Ci ludzie szukają na ogół naprawdę dojechanych mieszkań, których nikt nie chce (bardzo zła sytuacja prawna, lokatorska, budowlana). Wrzucają ulotki po klatkach, bo jest sporo niezbyt
  • Odpowiedz
Mieszkanie jako dobro podstawowe!!! Mieszkanie dla każdego!!! Prąd i woda jako dobro podstawowe! Rozdajcie każdemu! Ostatnie 2-3 lata komunizm w Polsce rozwija się w zastraszającym tempie.. Jak to mawiają "Historia kołem się toczy". A ludzie jeszcze przyklaskują...
  • Odpowiedz