Wpis z mikrobloga

tu jest ból dupy o to że kogoś stać na kupno mieszkania, doprowadzenie go do lepszego stanu wizualnego i sprzedanie drożej? Czy ja czegoś nie zrozumiałem? I jeszcze nazywacie ich januszami? xD

Kupić taniej sprzedać drożej stare jak świat, kojarzę jak jakiś sprzedawca oferował gry po niższej cenie niż inni bo leciał w uja z podatkami to był powszechny zachwyt nad jego "przedsiębiorczością"

Z uczciwie zarabiających ludzi robicie januszów a zwykłych oszustów stawia się na piedestale

To dopiero początek istnienia tego tagu więc może zbyt wcześnie na krytykę bo nie wiem jak się przyjmie ale takie odnoszę wrażenie jak napisałem

#natropieflipperow
  • 84
  • Odpowiedz
@qwertty321: Chyba chodzi o te kłamliwe karteczki wrzucane gdzie się da. Niby że młode małżeństwo szuka mieszkania. To oszustwo, a kto podstępem nakłania innych do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem popełnia przestępstwo.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: jeżeli nie masz większych ambicji niż życ i żreć, to nie dostaniesz nic więcej niż żyć i żreć, cytując klasyka. Masz to szczęście, że w Polsce jeśli tylko pracujesz to nie ma szans, że umrzesz z głodu lub będziesz spał pod mostem. Jeżeli chcesz czegoś więcej to zacznij wymagać od siebie, bo życie według widzimisie decyzji rządu nigdy nie kończy się dobrze.

Jeśli chodzi o to, że gdzieś woda
  • Odpowiedz
@goodOldSaracen kupiłem dla siebie mieszkanie po flipie. Wszystko co napisałeś to prawda. #!$%@? 300k...
Odradzam wszystkim zakup takich ładnie wyglądających perełek. Chyba że macie nagrany sprawdzony kontakt.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Jesteś w stanie rozwinąć temat tego Lagos albo dać namiary na jakieś źródła? Dawno temu byłem kucem i uważałem, że wolny rynek lekiem na całe zło, ale okazuje się, że to wolny rynek często bywa tym złem i potrzebne są regulacje i teraz bliżej mi do razemków niż kuców z knp czy tam konfederacji.
  • Odpowiedz
Już nie bawmy się w teorie zamordystyczne, które sugerują, że równie dobrze człowiek powinien się zadowolić lepianką z gówna.


@Iskaryota:
Ja bym się nawet zadowolił własną lepianką z gówna, ale nie mam ziemi, a nawet jakbym miał i postawił lepiankę to Inspektor Budowlany kazałby mi ją rozebrać i nałożył abstrakcyjną karę finansową. Potem pewnie do pieca dorzuciłby jakiś urząd ochrony środowiska bo przeszkadzam rzadkim gatunkom ptaków, Urząd Miasta za braki
  • Odpowiedz
@Bellie: a myślisz że inwestorzy skąd biorą te mieszkania? Kradną? Przecież sama możesz sobie poszukać do remontu tańszego. To tak jakby narzekać: "mi też się należy cukier z promocji za złotówkę, #!$%@? janusze wszystko wykupują zanim zdążę dojść do sklepu i muszę płacić 1,60 za kilo, zakazać sprzedaży cukru z promocji Januszom!"
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: no ok masz rację, nie mówię o własności. Ale niektórzy tu się zachowują jakby mieszkanie to było dobro luksusowe dla wybrańców a nie coś co absolutnie każdy potrzebuje - tak jak wodę czy jedzenie.
  • Odpowiedz
@qwertty321: Kolejny dowód na to, że największymi wrogami wolnego rynku nie są socjaliści, ale korwiniści.
Wprowadzanie w błąd jest zaprzeczeniem szczytnych idei o uczciwych i swobodnych transakcjach. Jeśli ktoś twierdzi, że jest osobą prywatną, która kupuje mieszkanie dla siebie i swojej rodziny to sprzedający ma święte prawo oczekiwać, że sprzedaje mieszkanie takiej właśnie osobie.
  • Odpowiedz