Wpis z mikrobloga

tu jest ból dupy o to że kogoś stać na kupno mieszkania, doprowadzenie go do lepszego stanu wizualnego i sprzedanie drożej? Czy ja czegoś nie zrozumiałem? I jeszcze nazywacie ich januszami? xD

Kupić taniej sprzedać drożej stare jak świat, kojarzę jak jakiś sprzedawca oferował gry po niższej cenie niż inni bo leciał w uja z podatkami to był powszechny zachwyt nad jego "przedsiębiorczością"

Z uczciwie zarabiających ludzi robicie januszów a zwykłych oszustów stawia się na piedestale

To dopiero początek istnienia tego tagu więc może zbyt wcześnie na krytykę bo nie wiem jak się przyjmie ale takie odnoszę wrażenie jak napisałem

#natropieflipperow
  • 84
  • Odpowiedz
@qwertty321: a to nie jest przypadkiem tak, że całe oburzenie nie jest spowodowane faktem istnienia flipperów tylko metodyką pracy jakiejś części tej grupy? W mojej ocenie rozchodzi się m.in o te ulotki, że młode małżeństwo szuka dla siebie pierwszego gniazdka, itd. co skutkuje zakupem mieszkania poniżej wartości rynkowej.

Sama grupa docelowa jest podatna na manipulację, dochodzi do tego odpowiednie kreowanie wizerunku i mamy efekt, który jest wątpliwy etycznie i może
  • Odpowiedz
@qwertty321: są produkty na których ludzie uważają że to nie etyczne kupić taniej sprzedać drożej. Np wyobraź sobie że ktos skoczył do wszystkich aptek na osiedlu i wykupił insuline (czy co tam cukrzycy muszą codziennie brać) i sprzedawał drożej. Teoretycznie mógł to zrobić ale byłby niesmak.
Ogólnie produkty, których się nie da zastąpić i których brakuje na rynku.
  • Odpowiedz
@qwertty321: Widzisz kolego, dopóki nie stać mnie na żonglerkę mieszkaniami to jestem przeciwko niej. Gdyby było mnie stać, byłbym za. Zawsze optuję za swoją grupą interesów, dlatego mam proste pytanie - jesteś frajerem czy flipperem?
  • Odpowiedz
@qwertty321: Daj spokój, będziesz dyskutować z komunistami z zerową wiedzą ekonomiczną? Tych od ,,MIESZKANIE PRAWEM, NIE TOWAREM”?
To margines społeczny nie reprezentujący nikogo i będący głośny tylko w sieci. Tak jak kiedyś było z Korwiniątkami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Iskaryota mieszkanie w ludzkich warunkach jest jednym z podstawowych dóbr, pytanie, czy posiadanie mieszkania nim jest.

Innym podstawowym prawem człowieka może być kupowanie i sprzedawanie tego co się chce, za własne pieniądze. Czy odmówisz grubasów zestawu z mąką, bo pod drzwiami siedzi żul, co nic nie jadł od wczoraj?
  • Odpowiedz