Wpis z mikrobloga

Właśnie w rozmowie o sztucznym podnoszeniu pensji usłyszałem od chłopa ze wsi, że wzrost cen przynajmniej powoduje to, że ci się chce bardziej pracować xDDD. Ach, ta wiejska mentalność i niewolnicza dusza. Ja za równy miesiąc wyjeżdżam do Holandii (eee Niderlandów), a jeśli Polacy dalej będą w ten sposób myśleć i mieć taką nieświadomość co PiS #!$%@?, to im życzę garba, bolących kości na starość i 20zł emerytury miesięcznie (o ile w ogóle takie coś będzie) xDDD.
#bekazpodludzi #heheszki #patologiazewsi #rakcontent #polska #pis #bekazpisu
  • 154
@KozakCzerwony Kiedyś pomagałem w pracach wiejskich i obczaiłem ciekawą sytuację. Były przyczepy ze zborzem, no i dmuchawą trzeba je było pchać na piętro. Większość zboża i tak się sama zasypała przez zasówę. Od połowy trzeba trochę było ręcznie co parę chwil zepchnąć łopatami, ale ludzie z mentalnością #!$%@?. Musieli już wachlować, kopać łopatami od samego początku, i stać w tym hałasie, bo trzeba pracować. I wygladało to tak że przesypywali sobie tylko
@KozakCzerwony Milego życia w Holandii gdzie 80% Polaków to degeneraci/kryminalisci/patologia.
Faktycznie oszukasz los będąc Polakiem w Niderlandii hehe. Pamiętaj ze będziesz tam zawsze traktowany i postrzegany jako najgorszy sort człowieka.
#!$%@?, powiem Ci jedna rzecz. Nie sztuka jest wyjechac za granice i #!$%@? fizycznie, co może zrobic KAŻDY.
Sztuka jest nie skończyć jak nieudacznik w Polsce i zarabiać te 6-10tys jak normalny człowiek, ale niestety widać że jestes kaleka intelektualnym który będzie
aleś zabłysnął. Jak tak widzisz wszystkich Polaków na emigracji to znaczy, że z piwnicy nawet nie wychodzisz :).


@KozakCzerwony: Nie wszystkich. Wiadomo, że są(i sam mam takich znajomych), co na emigrację jadą studowiać na Oxfordzie, pracować w międzynarodowych korporacjach, na delegacje.
Miałem na myśli z tym memem głównie tych bez kwalifikacji co tam jadą zarabiać za pieniądze poniżej średniej krajowej w prostych pracach.
@borjaki no w porównaniu do Polski to życie jak w Madrycie. Choćby z tego względu, że jak nie chce mieć kwalifikacji, większej wiedzy a umiem coś co mi wystarcza do pracowania to czemu mam nie żyć godnie? Czemu mi odbiera wolność wyboru, czy mam być w klasie średniej czy w najuboższej? Moja wina też w tym jest, że czuje się okradany - cóż uczę się na błędach, ale wina tych co kradną
@KozakCzerwony: Dobrze robisz wyjeżdżając, sam pracuje w systemie 3 tyg w pracy(nederlands) i 3 tygodnie wolnego w domu (polska). Widzę jak ceny w biedrace czy innych sklepach rosną z miesiąca na miesiąc. Przez to właśnie zaczynam się zastanawiać czy nie szukać tutaj jakiegoś mieszkania i tu sobie życie ułożyć bo robotę nam dobra z predyspozycjami na podwyżki w przyszłości. Powodzenia mordo
Choćby z tego względu, że jak nie chce mieć kwalifikacji, większej wiedzy a umiem coś co mi wystarcza do pracowania to czemu mam nie żyć godnie? Czemu mi odbiera wolność wyboru, czy mam być w klasie średniej czy w najuboższej? Moja wina też w tym jest, że czuje się okradany - cóż uczę się na błędach, ale wina tych co kradną jest chyba większą? Np: jak kogos napadną na ulicy i pobiją
@SamuraiKenshi eee pracuje 10 lat z ludźmi ze wsi - większość, duża większość gada takie głupoty.

@LajfIsBjutiful zważ że każdy co ich broni pewnie nie miał do czynienia z nimi przez dłuższy czas, ani z dużą liczbą :) . Wiesz taka niewiedza teoretyków.

@Strictee dzięki wielkie, łap plusika :)

@Anaheim to jest właśnie toni czym mówię - wolę słuchać ludzi, którzy tam jeżdżą a nie wykopowych teoretyków. Pozdro z fartem miras :).
a ty dalej swoje xD. To nie w mojej gestii przede wszystkim leży to by nie zabierano mi moich pieniędzy, ale w gestii tych co mi je zabierają podatkami. Czemu tak usilnie próbujesz wmówić, że sytuacja którą pogarszają inni to wina tego, że ja jej nie pogardzam ani nie polepszam xD.


@KozakCzerwony: ale kto Ci zabral Twoje pieniadze? jesli nie jestes zadowlony z pracy to ja zmieniasz proste. Skoro takie zlodziejstwo
@KozakCzerwony: powodzenia stary, byłem 2 razy w Holandii dorobić, i większość osób pracujących tam na stałe może sobie tam pozwolić na spokojne, normalne życie, porządne wakacje i kredyt na własne 4 kąty - i mówię o magazynierach czy wózkowych. Sam #!$%@? z tego zapomnianego przez boga miejsca na początku marca a Amsterdam jest w mojej branży oczywistym wyborem :)
@KozakCzerwony: Akurat tam się składa że pracowałem w Norwegii paziu. Sztuką jest dostać pracę za granicą której byś nie dostał w Polsce, a nie po najmniejszej linii oporu. Faktycznie jazda wózkiem widłowym to nie fizyczna praca, tak to sobie tłumacz. Pocieszę Cię, jeżdżąc na wózku będziesz nikim innym jak zwykłym #!$%@? FIZOLEM.
Czytam twoje komentarze i chce mi się śmiać, cokolwiek ktoś napisze wbrew twojemu myśleniu uważasz za błędne myślenie. Nie
@Alfiarz: ok ale jak porownasz ceny nieruchomosci w Amsterdamie, Paryzu czy Londynie to wyjdzie Ci ze w Warszawie czy Wroclawiu zarobisz szybciej na to mieszkanie osiagajac swoj sufit niz jak bys pojechal do Londynu czy Paryza i zarabial nawet i 3 razy wiecej.
@Alfiarz: ale jako data analyst, mozesz sie rozwijac i podnosic ten sufit wyzej i pensja rosnie. Jadac na magazyn do Holandii to droga na skroty. Moze poczatkowo te zarobki na magazynie beda wyzsze z tym ze one beda stale i nie beda sie juz duzo zmieniac. Czyli uwzgledniajac inflacje bedziesz zarabial ciagle tyle samo.
a w IT na przestrzeni 5 lat mozesz zrobic kilka certow, jakies szkolenia + doswiadczenie i pensja
ale kto Ci zabral Twoje pieniadze? jesli nie jestes zadowlony z pracy to ja zmieniasz proste.


@borjaki #!$%@? a ty dalej gadka typu "pozwól innym kraść, a jak chcą ciebie okraść to uciekaj" xD. Zamiast wsadzać złodziei do więzienia.

Okrada mnie rząd, który bierze coraz wiecej, a nie przekłada się to na jakoś że tak powiem usług. Jak ktoś trwoni kasę, której ciągnie zamiast coraz mniej to coraz więcej a efekty są
@KozakCzerwony: Powodzenia Mirku. Tylko nie zamykaj się w 4 ścianach. Ucz się holenderskiego i ciśnij dalej. Jak wyjeździsz swoje, to zatrudnij się bezpośrednio u pracodawcy, bo agencje lecą w ciula. I trzymaj się z daleka od Polaków, bo większość przywiozła do Holandii mentalność z Polski. W komentarzach masz przykłady tej mentalności.

Piszą ci, że w Warszawie każdy zarobi 6-8k, a nie napiszą, że kawalerka 2-2.5k kosztuje. A ceny usług? Ceny produktów?