Wpis z mikrobloga

Właśnie w rozmowie o sztucznym podnoszeniu pensji usłyszałem od chłopa ze wsi, że wzrost cen przynajmniej powoduje to, że ci się chce bardziej pracować xDDD. Ach, ta wiejska mentalność i niewolnicza dusza. Ja za równy miesiąc wyjeżdżam do Holandii (eee Niderlandów), a jeśli Polacy dalej będą w ten sposób myśleć i mieć taką nieświadomość co PiS #!$%@?, to im życzę garba, bolących kości na starość i 20zł emerytury miesięcznie (o ile w ogóle takie coś będzie) xDDD.
#bekazpodludzi #heheszki #patologiazewsi #rakcontent #polska #pis #bekazpisu
  • 154
@czu_mi ignorantem xD ? Słuchaj mnie dzbanie z 70 chromosomami:

Po 1: pracuje z ludźmi ze wsi 10 lat i doskonale poznałem ich mentalność - cytujesz różne źródła w dyskusji, a taki powie ci "#!$%@? prawda, ja wiem lepiej" a na pytanie skąd, to odpowie "z TVP". Jeden śmiał się nawet, że czytam książki i dlatego jestem #!$%@?.

Po 2: gdzie ja napisałem, że ludzie z miasta tacy nie są xD ?
@KozakCzerwony Ludzie wychowani na wsi w czasach PRL mają trochę inny tok myślenia. Dla nich praca to swojego rodzaju sens życia i mieszkając na wsi to widać. Niezależnie czy PIS, PO, SLD czy inne LGBT, ich życie nie zmienia się wiele. Nie płaczą, nie pucują się, nie #!$%@?ą głupot w internecie tylko całe życie #!$%@?ą. Ale Twoje dwa zwoje nie pojmą tego i dalej będziesz zwykłym siurem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@ayebactowszystko: ale co ma rząd do Ciebie...
Zacznij brać odpowiedzialność za swoje życie i nie zwalaj na
- rząd
- ceny
- rynek
- twoich rodziców że byli biedni
- LGBT
- kosmitów
- polityków
- Niemców

Jesteś odpowiedzialny tylko za to co:

- robisz
- myślisz
- mówisz
- gdzie mieszkasz
- jak spędzasz wolny czas

Na całą resztę nie masz wpływu.
Nie masz wpływu na to co polityk X
@pokpok zastanawiałem. Wiadomo że droższe towary wymagają od ludzi większych pieniędzy, a co ma zrobić przeciętny Polak, żeby ich mieć więcej? No tylko więcej pracować. I tu mógłbym się z facetem zgodzić, ALE jak gość argumentuje swoją wypowiedź, że jak chce więcej zarobić to żebym na nadgodziny chodził w sytuacji, gdy firma obniżyła zarobi i zamiast zarabiać od 2700-3000zł zarabia się max. 2300 - 2400zł (bo tak nasz firma zrobiła i dlatego
@KozakCzerwony: hahaha. W magazynie jako woskowy to tylko jeden szczebel więcej niż zbieracz ogórków na leżąco. Nadal psia robota.

Sprzedajesz swoją godność za kilka euro gdzie w Polsce możesz zarobić jak nigdy wcześniej i żyć na poziomie jak nigdy wcześniej. Nie zwalaj winy na PiS bo oni nie są winny całego zła. Może przyczynili się do zwiększenia inflacji ale gdyby nic nie zrobili to i tak mielibyśmy inflację co najmniej 2%
@KozakCzerwony aa, no to nie ma się co stresować ;) Oszczędzicie sobie i może nawet nie będzie się opłacało wracać. Btw, jak u ciebie z językami? Pytam z ciekawości, tak gdybając czy ja mógłbym pojechać czy jestem za głupi (czysto teoretycznie, bo z obecnej pracy w PL w korpo zostaje mi sporo hajsu)
@agent-cooper jeżdżenie wózkiem widłowym to psia robota xD? Jak siedzisz na dupie i się fizycznie nie męczysz? Jebnij się w łeb oskarku xD. #!$%@? jak można tracić godność jeżdżąc wózkiem za kasę i życie w kraju gdzie nie musisz zarabiać kroci by ci na wszystko starczało ( ͡º ͜ʖ͡º) ?????? To nie będzie #!$%@?, a praca. Może bym się słuchał wykopowych teoretyków twojego pokroju, ale wolę słuchać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@KozakCzerwony: Robaczki sie śmieją ale KAŻDA, powtarzam, KAŻDA praca na Zachodzie daje więcej RiGCzu niż bycie robakiem 3000PLN. Chyba że trafisz na wschodnich to wtedy jest ten sam syf co w Bolzce. Wiem to z doświadczenia 15 lat za granicą. Nie chodzi o kasę tylko o menntalność pańszczyźnianego cwaniaka parobka która jest powszechna wśród Polaków.
@KozakCzerwony Szanuję każdego człowieka, który odważy się wyjechać z "tej #!$%@?, Polski", bo są coś warci i nie chcą być #!$%@? na każdym kroku przez PiS. Pozdro Mireczku i niech Ci się życie ułoży za granicą. Nieważne gdzie robisz, jako kto, grunt że nie na "#!$%@? Polske" i tych wszystkich niedoedukowanych ludzi, którzy sami sobie to szambo tworzą wybierając taka #!$%@?ą władze.
@evilbadday może by i mnie zadowoliła, ale jest też drugi powód wyjazdu - strasznie zawodzie się na ludziach tutaj. Mentalność i chamstwo Polaków przez 33lata życia dała mi się mocno we znaki. W Holandii praktycznie każdy mówi ci dzień dobry na ulicy, a jak dwie starsze panie zaczepiły w sklepie moja różową i jej koleżankę to zamiast #!$%@?ć, że jak mają tatuaże to kryminalistki to karały się jakie śliczne kolorowe i dobrze
@KozakCzerwony:

Właśnie w rozmowie o sztucznym podnoszeniu pensji usłyszałem od chłopa ze wsi, że wzrost cen przynajmniej powoduje to, że ci się chce bardziej pracować xDDD


Ale Ty wiesz, że akurat tutaj wieśniak i pewnie TVP (o Boże, co ja...nawet zepsuty zegar dwa razy dziennie pokazuje dobrą godzinę...) mają rację? Oczywiście mówimy o niskiej inflacji, a 3.5% to niska inflacja. Obecny system monetarny bazuje na długu i inflacji. Bez inflacji pieniądze
@Perthro lepiej tego ująć nie mogłeś. Łap plusika.

@Mazowia no i kolejny teoretyk. Sprawdzałem ceny z różową - nie jest najgorzej. Jej kumpela z chłopakiem w 3,5 roku w Holandii bez kredytu, za dwie pensje po 1600€ miesięcznie kupili mieszkanie. Da się? Da sie. A na mieszkanie to można by było ciężej pracować. Twoje porównanie jest ciut nietrafione - można ciężej pracować jak się chce skoczyć lvl wyżej, ale już zmuszanie się
@KozakCzerwony: ale się uaktywniło debili xD wykop to już teraz prawie coś jak Onet. Również pracowałem oraz żyłem z ludźmi ze wsi z obszarów o bardzo wysokim poziomie katolicyzmu i jacy to są debile to głowa mała. Wcześniej byłem przekonany, że te wszystkie opinie o tych ludziach to są jakieś subiektywne bzdury wymyślone przez miastowych, a oni to tak naprawdę poczciwi i mili religijni ludzie, ale życie mnie ostro zweryfikowało.
@KozakCzerwony: Ja wyjechałem pół roku temu i muszę przyznać, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Nie dość, że kasa się zgadza, są perspektywy na podwyżki, awanse już się zaczęły, jest spokój i robota bez stresu a ludzię nie gapią się na Ciebie bez powodu jakbyś szedł #!$%@? od nutelli po śniadaniu a co dla mnie najważniejsze w końcu nie mam chronicznej chrypki i kataru ( ͡°
@KozakCzerwony: Polska to nie tylko wies i ludzie glosujacy na PiS.
Jak zwykle w takich wpisach uzalanie sie jaka to Polska beznadziejna a jaka Holandia wspaniala.
A w Polsce jak cos potrafisz to tez zarobisz w duzym miescie sporo pieniedzy. Tylko ze trzeba miec jakies umiejetnosci.
Jak sam napisales masz 33 lata i zarobki w Polsce 2500. Miales duzo czasu by cos zrobic ze swoim zyciem podniesc kwalifikacje, zmienic miasto i
@KozakCzerwony: to nie jest mentalność ludzi ze wsi, tylko ogólnie mentalność nawet ludzi z miasta. Ostatnio zostałem dwa razy dłużej po pracy tak z godzinę więc uzbierało się 2h. Mówię którego dnia do kolegi, że dziś wychodzę wcześniej bo tam wczoraj i innego dnia byłem dłużej, a on do mnie z ironią, że "chyba musisz lubić swoją pracę", czytaj, że skoro bym ją lubił to bym #!$%@?ł jak wół od świtu