Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
@Brejwik: mam ipada iphone'a i galaxy s10.
Co do intuicyjnosci i tego jak ikony sie rozkladaja to kwestia gustu.
Ale iOS ma po prostu pewne ograniczenia, takie 1 z brzegu ktore czestto wykorzystuje w s10 to odpalanie contentu z przegladarek bezposrednio na smart tv. Chodzi mi o to ze samsung praktycznie na wszystkich stronach internetowych jak jest player to w nim od razu pokazuje sie ikonka w rogu by streamowac na
@poCoWamMojNumerTelefonu: Polecam wysyłanie whatsappem albo innym mailem czy czymkolwiek jak siedzisz poza terenem UE i opłata za internet #!$%@? Ci bardziej niż koszt nowiutkiego iphone. Wtedy zrozumiesz po co utrzymywane od długich lat wysyłanie czegoś po BT, które możesz robić pomiędzy czymkolwiek obsługującym BT, poza oczywiście ekosystmemem apple, pomimo że wolniejsze, to ma swoje niezaprzeczalne zalety.
Ja się przerzuciłem ostatnio z Xiaomi na iPhone 11 Pro i nie mam żadnych problemów. Dużo bardziej przyjazny system dla użytkownika, wszystko się idealnie dostosowuje, masa różnych ułatwiających życie opcji. Po wielu latach używania Androida cieszę się, że zdecydowałem się przenieść na iOS. A co do słuchawek - te urządzenia są robione pod integrację ze sprzętem Apple, kupiłem też AirPods Pro i są świetne, nie ma problemu z kablami, bateria długo trzyma
android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny.


@Van_Zavi: weź nie pier.... Android to największe gówno jakie wyszło na świat ale jest z nim jak z Windows - ludzie przywykli do tego badziewia i uważają to za normę.
Widać też że używasz jakiegoś grata z Androidem skoro brak wyjścia słuchawkowego Cię dziwi.

PS: iPhone 8 ma ładowanie indukcyjne więc można go ładować jednocześnie z słuchaniem muzyki choć prawda jest taka, że wyjście
@Van_Zavi: ja również od kilku miesięcy używam 8 jako telefonu służbowego. Ogólnie nauczyłem się go obsługiwać w podstawowych funkcjach. Ale to ile tam jest #!$%@? h pomysłów... Chyba że 2 miesiące zajęło mi odkrycie że w tym menu z dołu trzeba mocniej nacisnąć żeby pojawiły się dodatkowe opcje. Standardowa klawiatura jest #!$%@? to sobie zainstalowałem SwiftKey. Zajebiscie, można instalować inne klawiatury. Ale sorry, nie wszędzie one działają, a nawet jak działają
@OpelMajster: no ale to jest kwestia #!$%@? aplikacji. niektóre dają wybór, w jakiej przeglądarce otworzyć

- tą #!$%@?ą aplikacją jest klient poczty od ios. Kiedyś używałem Gmaila ale szybko się przestałem bo był tam jakiś irytujący mnie problem, niepamiętam już

- co jakiś czas przestają działać dane komorkowe
nigdy mnie to nie spotkało
- a to ciekawe, bo kumpel który używa iPhonów od 3gs'a mówi że to znany problem, ale wystarczy
@Van_Zavi: Mam podobne wrażenia. Również przez lata używałem Samsungow i przesiadałem sie na iPhone 8. Ważne również z jakiego modelu użytkownik sie przesiada to rzeczywiście może mieć wrażenia ze IPhone to jakaś rewolucja. Jednak flagowe modele z Androidem juz niewiele odbiegają (jeśli wogole) płynnością od iOS. Mnie nawet drażni to ze nie ma możliwości sprawdzenia o której sie dostało np SMS ¯_(ツ)_/¯. Włączenie usług lokalizacji to tez masa roboty w porównaniu
@Van_Zavi: Uważam, że Android > Ios ze względu na możliwość przystosowania go pod użytkownika.
Dla mamy np ustawiłem 6 ikon na cały ekran i potrafi obsłużyć telefon.. ojciec ma iphone i zamiast wysłać sms to wysyła ludziom imessage.
Zaletą Iphone są tylko małe rozmiary telefonu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Van_Zavi: Ja miałem 6 lat temu. Dostawałem histerii przy zgrywaniu zdjęć, wgrywaniu mptrójek, szukaniu aplikacji, które były płatne w przeciwieństwie do Androida, no i wtyczka do ładowania, której nikt na wypadach nie miał... Teraz już jest trochę inaczej - chmury, spotifaje i inne, dużo osób ma japko i może pożyczyć kabel. Aparat jest lepszy, lepsze są wewnętrzne rozwiązania jak np. iMessage, ale nigdy jednak nie wróciłem do iPhona, bo wystarczy mi