Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
@Van_Zavi: przecież jak używałeś androida latami, to nic dziwnego że inny system wydaje ci się nieintuicyjny.

Ludzie kupują iPhony bo albo lubią ten system i mają z nim styczność od lat, albo po prostu cenią sobie wygodę korzystania z ekosystemu Apple.

A co do mini jacka no to chyba już przed kupnem widziałeś że go nie ma? Taki trend. Strzelam że w 2020 nie będzie już ani jednego prawdziwego flagowca z
@Van_Zavi: no ale na pierwszym telefonie z Androidem uczyłeś się korzystać ze smartfona. Z biegiem czasu widziałeś co i gdzie jest, co i jak można zrobić, co ustawić.
Teraz pewnie po prostu w związku z przyzwyczajeniami oczekujesz tego samego.

To dokładnie tak samo jak z systemem na komputerze. Windows, Linux, czy Mac_os mają swoje świetne strony, ale nie da rady używać ich tak samo i oczekiwać że każdy będzie robić wszystko
@Van_Zavi do systemu idzie się przyzwyczaić i nawet nie jest taki zły. Ostatni model jaki uzytkowalem to 7 i przy moim poziomie użytkowania po odlaczeniu od ladowarki o 5.20 rano musiałem w ciągu dnia podłączyć ładowarkę bo o 17 miałbym 0%.
Przeżyłbym tą baterię ale co przesadzilo - i dla wielu może być niezrozumiałe ze w ios można kontakty wyszukać albo po numerze albo po nazwie, a na android robi to jednocześnie
Widzisz ja mogę powiedzieć dokładnie to samo o androidzie, kupiłem samsunga na promocji do mojej knajpy, trochę czasu posiedziałem na nim i tez stwierdziłem ze to szajs dla biedoty. Używałeś lata androida to oczywiste ze będzie to dla Ciebie nowe i nieintuicyjne. Ja dobre 10 lat iOS i wymieniam co drugi model i już pewnie nie odnajdę się na niczym innym
@Van_Zavi: odnośnie intuicyjności to miałem identyczne odczucia jak ty, ale po miesiącu użytkowania i rzucania #!$%@? co chwile w końcu się przestawiłem na ten system
wszelkie problemy wynikają z tego, że jesteś przyzwyczajony do rozwiązań z andka, a iOS ma wszystko na opak ¯_(ツ)_/¯
identyczna sytuacje miałbyś też w przeciwnej sytuacji - wieloletni użytkownik iOS’a nie przesiądzie się z dnia na dzień na andka
Kupilem sobie takiego muzycznego grajka, ktory ma tryb “pure music” albo “android”. No i sorry bardzo, ale tryb android na nowym urzadzeniu muli, zacina i nie odtwarza wszystkiego. Jest plus: dzieki mnogosci playerow znalazlem i taki, ktory gra cudownie. No ale cala reszta jest na minus