Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc to samo mogę powiedzieć o androidzie. Użytkuje iphona od kilka lat i jak mama prosiła żeby coś jej zrobić na jej samsungu to nie umiałam go ogarnąć. Słowo w słowo mówiłam to co teraz Ty. Kwestia przyzwyczajenia
  • Odpowiedz
@Strus: nie wierzysz w te co są w sieci to nie uwierzysz też w mój. Wiem co widziałem i mi to wystarczy.

To nie jest tak, że ktoś z ulicy przyjdzie Ci odblokować telefon. Mówię tu o ludziach spokrewnionych.

Jeśli wiesz na jakiej zasadzie działa face id, dodasz do tego, że użytkownik może czasami zakryć się szalem, założyć okulary, twarz może się z czasem delikatnie zmienić to wyjdzie Ci, że Apple
  • Odpowiedz
@nowa_zielonka: agencje reklamowe/marketingowe/studia designerskie są niepoważne? Głównie oni kupują taki sprzęt. I dla nich to nie jest jakiś duży koszt, bo to się szybko zwraca ze zleceń. Nie zawsze niski koszt sprzętu jest priorytetem.
  • Odpowiedz
Padły argumenty o nieintuicyjnym menu w huaweiach i samsungach i kompletnie się z tym zgadzam. Czysty android np z motoroli albo lineageOS którego używam to zupełnie inna bajka, wszystko logiczne i przejrzyste
  • Odpowiedz
nie wierzysz w te co są w sieci to nie uwierzysz też w mój.

@OpelMajster: Nie wierzę, bo nikt poważny nie potwierdził żadnego z tych filmów, wszystkie okazywały się fejkami. Jedyna luka do tej pory znaleziona w FaceID i prosta do odtworzenia samemu to kwadraciki naklejone na okulary, które pozwalają odblokować telefon twarzą śpiącego właściciela (oszukują tryb wykrywania uwagi, opcjonalny).

A jak masz dwie osoby które są do siebie podobne, założysz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poCoWamMojNumerTelefonu:

A co do mini jacka no to chyba już przed kupnem widziałeś że go nie ma? Taki trend.

#!$%@? trend, jak ślepcy wszyscy brną....

Strzelam że w 2020 nie będzie już ani jednego prawdziwego flagowca z gniazdem słuchawkowym

Oby nie

nawet LG pokazało już swoje bezprzewodowe słuchawki.

Bezprzewodowe słuchawki to są na rynku pewno już gdzieś od 20 lat ale to żaden argument aby usuwać gniazdo. Używam zarówno bezprzewodowych jak
  • Odpowiedz
@Strus: nie mają nic do rzeczy? A to, że w jakiś sposób zakrywają szczegóły twarzy?

Poza tym to nie jest niewiadomo jaka luka bo wszystko zostaje w rodzinie.

Czego Ty dalej nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny.


@Van_Zavi: Jako użytkownik iphone mam odmienne zdanie. To kwestia wieloletniego korzystania z interface androida sprawia że masz wrażenie że jest łatwy i intuicyjny - choć w rzeczywistości taki nie jest.
  • Odpowiedz